PARİS’TE GÜNEYDOĞU EV YEMEKLERİ YAPAN DORİN RESTAURANT AÇILDI

73
10 Eylül 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te Güneydoğu mutfağı ev yemekleri yapan Restaurant açıldı. Restaurant deyince akla ilk gelen önemli üç şey vardır denilir. Bunlar; Lezzet, Temizlik ve de Hizmet, bu değişmez kuralın üçü de Paris’in Gare Saint Lazer semtinde yeni açılan Güneydoğu ev yemekleri yapan Dorin restaurantta mevcut olduğunu gördüm.

Paris’te Güneydoğu Ev Yemekleri Yapan Dorin Restaurant bir değişikliğe imza attı. Paris ve banliyölerinin her bir köşesinde görülen döner-kebap yerine ev yemekleri hazırlayıp sunan Güneydoğu yöresine has sebzeli yemekleri Paris’teki siz damak tadı düşkünleri için hazırladı.

Güneydoğu’nun çok zengin içerik ve malzemeye sahip, birbirinden sağlıklı ve lezzetli yemeklerini Paris’te hazırlamasını mekan sahibi şöyle izah etti “ Günümüzde, insanların gerek vakit darlığı gerekse uğraşmak istememeleri sebebiyle hazır Fast food türü hazır yemeğe yönelimi oldukça yüksek bir oranda olması ve bu da kilo sorunu olmak üzere pek çok olumsuzluğun insan sağlığı için ortaya çıkmasından dolayı hem sağlıklı hem de oldukça leziz yemeklerimiz var.

Son yıllarda herkesin söylediği ve önerdiği gibi hazır hazır fast food yerine tencere yemeği diye adlandırılan ev yemekleri her zaman daha faydalı ve sağlık için en çok tercih edilen yemekler olmasından dolayı Güneydoğu mutfağına has ev yemeklerini pişiririp menümüze koyduk.

Bunun yanı sıra restaurantımızın bulunduğu semt malum Paris’in en büyük tren garlarından Gare Saint Lazer, haliyle yerli yabancı bir çok yolcunun seyahat ettiği bir yer olunca, menüye Pizza ve yine Güneydoğu’ya has lahmacun ve kebaplarımız da var. Ama ağırlıklı olarak ev tencere yemeklerine ağırlık veriyoruz.

Tatlı çeşitlerimiz de yine Güneydoğu mutfağına has, baklava kadayıf,künefe, sütlaç ve bazen de mevsim tatlıları menümüzde bulunduruyoruz. Geneleksel olarak çay kahve elbette alkollü alkolsüz arasında ayran da bulunuyor. Birgün yolunuz Gare Saint Lazer semtine düşerse, canınız ev yemekleri çekerse Dorin restaurantta yemenizi tavsiye ederim.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.