BÖYLE OLUR FRANSA’DA KARADENİZ DÜĞÜNÜ !

2,321
21 Eylül 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Böyle olur Fransa’da Karadeniz düğünü!. Düğün var düğün! Hem de Fransa’da Karadeniz düğünü.‘Tulumlu Kemençeli’, baklavalı börekli, Fransa’nın Rennes kentinde yaşayan Karadenizli Kotan ve Albayrak aileleri, düğünü Karadeniz’de yapamasak da Karadenize özgü ananevi geleneğimizden uzak kalacak değiliz deyip Fransa’da bulmuşlar Tulum çalan birini eh Kemençe çalan da olunca, gerisi kolay demişler.

Yıldız ve İzzet Albayrak ailesinin dünya güzeli kızları Fatmagül ile Ümmiye ve Adem Kotan ailesinin yakışıklı oğlu Semih, Rennes kenti yakınındaki Redon’daki şık düğün salonunda muhteşem bir düğünle dünya evine girdiler. Dünyayı saran Covid-19 salgını nedeniyle davetlilere salona girişte, Maske ve ara mesafeye dikkat edilmesi uyarısı yapıldı ve sağlık kitiyle ölçüm yapılarak salona alındı davetliler.

Damat Semih Kotan’ın amcazadesi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Fransa Temsilcisi İbrahim Kotan, Düğüne gelen davetlileri kapıda karşılayıp bizzat ilgilendi. Davetliler arasında Türkiye’nin Nantes Başkonsolosu Aslı Oral ve Eşi ile çevredeki Türk ve Fransız iş çevreleriyle gelin ve damadın aile yakınları bu genç çiftin düğünde hazır bulundular.

Bu unutulmaz düğünündeki çoğu şey bize hiç yabancı gelmedi, Horon tepildi halaylar çekildi, genç çifti pistte yalnız bırakmayan dost ve arkadaşları, Orkestra Bosfor’un çaldığı birbirinden güzel ve anlamlı slow parçalar eşliğinde gelin ve damada dans ederek eşlik ettiler.Böyle Fransa’da Karadeniz düğünü.Genç evlilere bizde www. hodrimeydan.net haber sitesi olarak ömür boyu mutluluklar dileriz.

Bu arada, Damadın amcazadesi İbrahim Kotan, Oğlu Selim’i yine aynı kentin güzel kızlarından Melissa ile 5 Haziran 2021 tarihinde Rennes kentindeki Parc Expo’da muhteşem bir düğünle evlendireceğini belirtti ve şimdiden düğün hazırlıklarına başladığıın söyledi. İbrahim Kotan ve oğlunun düğünü için dostlarına şimdiden düğün tarihini not etmelerini tavsiye ederim.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

59 + = 61