PARİS’TE BETÜL İLE ZAFER MACİT ÇİFTİ COVİD-19 GÖLGESİNDE EVLENDİ

1,455
22 Ekim 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Dünyayı saran Koronavirüs Covid-19 salgını toplum hayatında kısa sürede bir çok şeyi değiştirdiğine şahit oluyoruz artık. İnsan yaşamının geleneksel bir olmaz da olmazı olan düğünler de Covid-19’a uygun olarak yapılıyor.

Fransa’da yaşayan Kayserili Karazehir ailesinin kızı Betül ile aynı şekilde Fransa’da yaşayan Karamanlı Macit ailesinin oğlu Zafer Covid-19 salgını tedbirleri arasında evlendi.

Macit ailesi oğulları Zafer için muhteşem bir düğün yapmak için Paris’in gözde şatolarından birini 17 Ekim 2020 günü için kiralamıştı. 400 kişinin davetli olduğu Şato yönetimi Fransız hükümetinin almış olduğu salgına yönelik tedbirler dolayısıyla Şato’yu kiralayamayacaklarını düğün sahiplerine belirtmesi üzerine Karamanlı Macit ailesi başka formül arama yoluna gittiler.

Damadın babası Kuddusi Macit, belediye ve emniyet yetkilileriyle yaptığı görüşme sonucu, 150 kişiye izin alabildiği kendilerine ait evlerinin bahçesinde düğün yapma taleb ilk önce kabul görmesine rağmen daha sonra, bunun mümkün olmayacağı ve ancak 30 kişilik bir gruba izin verilebileceğini ve bunun da ara mesafe korunarak gerçekleşebileceğini belirtildi.

Bu çerçevede verilen izin üzerine Betül ile Zafer Macit’in düğünü ileri bir tarihe atıldı. Karazehir ve Macit ailelerinin düğün ve nikah için tüm hazırlıkları yapmış olmalarını gözönünden bulunduran belediye, Aile yakınları ile kısıtlı şekilde davetli getirebileceklerini binin da yalnız 30 kişiyle sınırlı tutulacağını belirtmesi üzerine 35 kişinin hazır bulunduğu bir nikah töreni yapılabildi.

Gagny belediyesinde nikahları kıyılan genç çift ve nikaha katılan davetliler daha sonra Macit ailesinin evine geldiler ve burada, anenevi geleneklerin bazıları yerine getirildi. Davetlilere evde yemek verildi ve aile arasında takı merasimi gerçekleştirildi. Düğün mü ileri bir tarihe ertelendi. Bu da yine Covid-19 salgını bittiği ve yasaların izin verdiği bir tarih de olacak.Genç evlilere ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 55 = 62