PARİS’TE KELDANİ BRADLEY İLE DAVİNA’NIN COŞKULU DÜĞÜNÜ

1,731
24 Mayıs 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te Coşkulu Keldani Düğünü.Paris’in Banliyösü Sarcelles’deki Espace Venise Düğün Salonunda aynı bölgede yaşayan Keldani camiasının önde gelen ailelerinden Fehime & Nemrut Yaramış’ın oğlu Bradley Yaramış ile Keldani Lezgin & Canfiye Yalçın’ın kızı Davina Yalçın coşkulu bir düğünle dünya evine girdiler.

Yaramış ve Yalçın aileleri ananevi gelenekleri gereğini Paris’te de olsa geleneklerini aynen uyguladılar. Gerek oğlan evi gerek kız evi aile yakınlarını kendi evlerinde sabah kahvaltısında ağırladılar. Belirlenen saatte oğlan tarafı aile yakınlarından oluşan bir araç konvoyuyla gelini almak üzere kız evine gidildi.

Gelin ve Damat ile aile yakınları dini nikah töreni için kilisennin yoluna koyuldular. Kilisede düzenlenen dini törenin sonrası düğünün gerçekleşeceği düğün salonunun yan kısmındaki salonda Kilisede dini nikah törenine katılanlar ve aile yakınları için düğün yemeği öncesi bir kokteyl düzenlenildi. Hazırlanan çok zengin büfede yiyecek ve her türlü alkollü ve alkolsüz içecekler davetlilere ikram edildi.

Koktey sonrası düğün eğlencesi için düğünün yapılacağı salona geçildi. Çiceklerle bezenen salondaki masalarda davetliler yerlerini aldı ve gelin ile damadın salona girişini beklemeye başlalanıldı. Gelinle damat kalabalık bir kitle tarafından kapıda karşılandı ve geleneksel oyunlarıyla salonun girişine gelindiğinde gelin ile damat ışık gösterileri ve konfeti saçılarak oyun pistinde yerlerini aldılar.

Damat ile gelinin arkadaşlarından oluşan kalabalık kendilerine has oyunlar oynuyarak damadı bir kaç kez havaya attılar ve damat şampanya açarak düğün eğlencesini başlattı. Yaklaşık ikibin kişilik Espave Venise salonunu dolduran davetliler, düğün için özel olarak Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen iki Keldani sanatçı ile yine yerel keldani sanatçının çalıp söyledikleri şarkılar eşliğinde geleneksel olarak el ele tutuşarak düğün süresince salonun çevresinde halay çekip coşkuyla eğlendiler.

Kısa süre ara verildi halaya buda masalara yemek servisi yapıldığı için. yemek sonrası aynı coşkuyla halaya devam edildi. gecenin ilerleyen saatlerinde bazı davetliler gelin ile damadı tebrik edip ayrılırken, damat ile gelinin yakınları sabahın ilk saatlerine kadar halay çekip yöresel oyunlarını oynayıp eğlenmeye devam ettiler.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

5 + 4 =