ALTERNATİF DERNEĞİ’NİN PARİS’TE MUHTEŞEM GALA GECESİ

3,054
16 Mart 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Alternatif Eğitime Destek Derneği’nden Muhteşem 2’nci Gala Gecesi, Kurucu Başkanlığını Ruken Karakurt Erkan’ın yaptığı, Fuat Taşçı, Sibel Ertoğrul ve Muhammed Genç’in destek verdiği, burs yoluyla eğitime erişimi teşvik amacıyla kurulan, Alternatif Eğitime Destek Derneği, kuruluşunun ikinci yılı kutlamasını Paris’in Banliyösü Villiers-le-Bel’deki Tekin Katkay’ın sahibi olduğu Gourmet Steak House restaurant da Gala Gecesiyle gerçekleştirdi.

Gala Gecesine, Alternatif Derneği’in Türkiye’nin dört bir köşesinde Burs verip okumalarına yardımda bulunan Derneği üyeleri ile yardım sever vatandaşlar katıldı. Katılanlar arasında Uluslararası Organizatör Erkan Özerman ile Villiers-Le-Bel’deki İş Adamlarından Georges Yaramış,, ELa Patisserie , Gala Gecesini Ruken Karakurt Erkan ile Volkan Kastasia birlikte organize ettiler. Grup Zazloz’un sahne aldığı gecenin sunuculuğunu Yaşar Bazancir yaptı.

Ayrıca Genç Sanatçı Feriyat Yüksel ile Konuk Sanatçı Ferit Büyüker geceye söyledikleri şarkı ve türküleriyle katkı sağladılar. Burs ve yardım alan Üniversite öğrencileri Sinevizyon gösterimi yoluyla, Alternatif Derneği’nin eğitimlerine yaptıkları katkıları bizzet ekranda kendileri açıkladılar. Öğrencilerin Alternatif Derneği’nin burs ve yardımlarının yanı sıra kendileriyle ilgilenilmesinden sitayişle söz etmeleri,salonda bulunanlardan büyük alkış aldı.

Alternatif Derneği’nin kurucu başkanı Ruken Karakurt Erkan, derneğin kuruluş amacını kısaca şöyle özetle şöyle anlattı ; « Projemiz iki sene önce başladı, Türkiye’de ihtiyaç sahibi olan Üniversite öğrencilerine destek vermek üzere burs sağlıyoruz, destek veriyoruz, 4 ve 5 yıllık eğitimleri süresinde kendilerine derneğimizin imkanları dahilinde bütçelerine katkıda bulunuyor.Derneğimiz, ilk 11 öğrenciye burs ve yardım etmekle başlamıştık. Geçen yıl 33 öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamıştık.

Bu sayı iki yıl sonunda 86 öğrenciye yükseldi. Türkiye’nin dört bir yanında okuyan öğrencilerimiz var. Tabi ki bu rakamı dahada yükseltmekten yanayız. Biraz evvel de belirttiğim gibi daha çok Üniversite öğrencilerine katkı sağlamak istiyoruz. Çünkü kendi şehirlerinden ve ailelerinden uzak kaldıkları ve farklı şehirlerde eğitim aldıklarından dolayı şuan ki aciliyet önceliğimiz onlar. Bu öğrencilerin kitap veya giyim gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz « dedi. Gala gecesinde 2’nci yılı kutlama Pastası kesilip üye ve kunuklara ikram edildi.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 38 = 45