BÖYLE OLUR EVLENECEK KAZAK TÜRKLERİNİN PARİS’TE NİŞAN TÖRENİ

256
4 Haziran 2024 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Kazak Türkleri Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşasalar bile Ananevi geleneklerini yaşıyorlar. Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan Kazak Türk’ü Mayra & Karslı Yakup Daştemur çifti biricik kızları Selin’i İstanbul’da yaşayan Gaziantepli Nesrin & Harun Avcı çiftinin oğlu Hasan ile Paris’te düzenlenen, düğünden farksız nişan töreniyle, ömür boyu mutluluğa ilk adımı attılar. Fransa’da da olsa Kazak Türklerinin geleneklerini uyguladılar.

Damat ailesinin Türkiye’de yaşaması üzerine, düğünün 24 Ağustos 2024 Cumartesi günü akşamı İstanbul’da yapılması kararlaştırılmış, Gelin tarafının yakınlarının Fransa’dan Türkiye’deki düğüne gitmelerinin kolay olmayacağı düşüncesiyle, düğünden farksız düzenlenen nişan töreni Paris’te yapılırken düğün İstanbul’da yapılması kararlatırılmış.

Paris ve çevresinde yaşayan Kazak Türklerinin ağırlıklı olarak davetli oldukları, düğün ortamındaki nişan etkinliğine, başta Türkiye’den damat tarafının yakınları ile Avrupa’nın diğer ülkelerinden gelen davetliler katıldı. Kazak Türkleri geleneklerine göre nişan yemeği olarak etli pilav ikramı yapılması yanı sıra, sütlü çay ile çeşitli tatlılar ve meyve ikramında bulunuldu. Gençlerin evliliğinin hayırlara vesile olması için dualar okundu.

Nişanın eğlence kısmında ise, DJ tarafından çalınan çaldığı Kazak Türklerine has geleneksel oyun havaları çalındı, yine oyun pistini dolduran davetliler, Kazak Türklerine özgü oyunlar oynandı, halaylar çekildi. Nişan töreni süresince, ev sahipliğini üstlenen gelin adayının annesi Mayra ile babası Yakup Daştemur, misafirlerin rahat etmesi için büyük gayret gösterdiler. Evliliğe ilk adımı atan Selin & Hasan’a ömür boyu mutluluklar dileriz

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

81 + = 88