CIMG SARCELLES DERNEĞİ 2. VELİ BULUŞMASINDA DEPREMZEDELER İÇİN 221 BİN EURO BAĞIŞ TOPLADI

701
20 Şubat 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

İslam Toplumu Milli Görüş, Sarcelles Fatih Sultan Mehmet Han Eğitim ve Kültür Merkezi,2. Veli buluşması ve Aile Eğitim Semineri ve depremzedeler için yardım bağışı etkinliğini Sarcelles’deki Chateau de Venise Salonunda gerçekleştirdi.

2. Veli Buluşması etkinliği çerçevesinde, Türkiye’de 6 Şubat 2023 Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli ve çevre illerde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden depremzedeler için Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve depremde zarar gören depremzedelere destek için yardım bağışı toplandı.

Chateau de Venise Salonunda gerçekleşen sabah kahvaltılı 2. Veli buluşmaması Kur’an-ı Kerim okunarak açıldı. İslam Toplumu Milli Görüş, Paris Bölge Eğitim Bşkanı Mehmet Şahin , 2. Veli buluşmasıyla ilgili kısa bilgiler verdi ve ülkemizin Güneydoğu’sunda meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralı kurtulanlara şifa ve geride kalan yakınlarına sabır ve selamet diledi.

İslam Toplumu Milli Görüş, Sarcelles Derneği Başkanı Çetin Ali Cumur, salonda bulunan velilere, kuruluşun bugüne kadar olan faliyetleri ile gelecek günlerde yapmayı planladıkları projeleri video gösterimi üzerinde anlattı. Başkan Çetin Ali Cumur, Türkiye’de 6 Şubat 2023 Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli ve çevre illerde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden depremzedeler için başında bulunduğu dernek ve çevresinden İki yüz yirmibir bin (221. 000 Euro ) maddi yardım toplanıldığını açıkladı.

Sarcelles 2.Veli Buluşması etkinliği için Türkiye’den davet edilen İlahiyatçı-Yazar Ahmet Bulut, Yasin-İ şerif okuyan hocalardan sonra kürsüye davet edildi ve ” Namazla Diriliş “üzerine bir konuşma yaptı. İlahiyatçı-Yazar Bulut, bire bir yaşadığı ve ders alınması gereken tanık olduğu ve bire bir yaşadığı olayları sohbet ifadesiyle salondakiler için anlattırken kimi zaman hüzünlendi kimi zaman duyguları ağır basıp gözleri yaşararak anlattı. Bulut, hoca bu anlattığı bu olaylardan bazılarını toplumun faydalanması için kitaplaştırdığını ve beraberinde getirdiği kitaplarını da isteyen okuyuculara konuşmasının sonunda imzaladı .

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

46 + = 53