DÜNYA HANIMELİ DERNEĞİ PARİS’TE ÖĞRENCİLERE YARDIM ÇEKİ VERDİ

486
10 Mayıs 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’in Goussainville banliyösünde faaliyetlerini yürüten, başkanlığını Pembe Hekimoğlu’nun yaptığı Hanımeli Derneği “Femmes Du Monde ” Eğitime destek amacıyla, 25 Şubat 2022 tarihinde Konser düzenlemişti. ” Konser bilet satışı ve diğer sponsorlardan gelecek yardımların ihtiyaç sahibi öğrencilere verileceği açıklanmıştı.

Goussainville belediyesinin çeşitli konularda gençleri yönlendirme amacıyla oluşturulan birimin belirlediği yüksek eğitim gören maddi açıdan dar gelirli öğrencilere destek olacak kurum ve kuruluşlarla irtibatı sağlayan belediyenin gençlik sorumlularının tesbit ettiği 9 Üniversite öğrencisine Dünya Hanımeli Derneği maddi yardımda bulundu.

Goussainville belediyesinin gençlik lokalinde, belediye gençlik görüvlilerinin de hazır bulunduğu 9 öğrenciye Dernek Başkanı Pembe Hekimoğlu ve dernek yönetiminde görev alan üyelerin de katılımıyla, dünya Hanımeli derneği başkanı Hekimoğlu tarafından yardım çekleri öğrencilere teslim edildi.

Dernek başkanı Pembe Hekimoğlu, öğrencilere yardım çeklerini verdikten sonra şu açıklamayı yaptı : Eğitime destek amacıyla düzenlediğimiz konserin gelirini ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak aktarılacağını açıklamıştık. Bugün burda konser gelirinden elde edilen gelirin bir miktarını burda görevlilerin huzurunda takdim ettiğini ifade etti.

Gelecek günlerde veya aylarda, aynı şekilde ihtiyacı olan öğrencilere resmiyet çerçevesinde yardımda bulunacağız “dedi. Gossainville belediyesi gençlik işlerinden sorumlu olan görevliler de Dünya Hanımeli Derneği Başkanı Pembe Hekimoğlu ve dernek yöneticilerine teşekkür eden kısa birer konuşma yaptılar.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

41 + = 45