FRANSIZ ARAMA-KURTARMA EKİBİNİ PARİS’TE TÜRKLER GÜLLERLE KARŞILADI

452
15 Şubat 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransız arama-kurtarma ekibi Paris’te güllerle karşılandı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye’ye giden Fransız arama-kurtarma ekipleri, çalışmalarını tamamlamasının ardından döndüğü ülkelerinde Türk vatandaşları tarafından güllerle karşılandı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye’ye giden Fransız arama-kurtarma ekipleri, çalışmalarını tamamlamasının ardından Paris’e dönen arama-kurtarma ekibi Türk vatandaşları tarafından ellerinde Türk ve Fransız bayrakları olan vatandaşlarımız arama-kurtarma ekibini güllerle karşıladılar.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’ye yardım için gelen Fransız arama-kurtarma ekiplerinden bir grup Fransa’ya döndü. Hatay’daki çalışmalarını tamamlayan ekip, başkent Paris’teki Charles de Gaulle Havalimanında Türk vatandaşları tarafından güllerle karşılandı.

Sürpriz karşılama karşısında Fransız kurtarıcılardan bazıları gözyaşlarını tutamazken, sevgi gösterileriyle karşılaşmayı hiç beklemediklerini ifade ettiler. Başkent Paris’in Pontoise bölgesinden gitmiş olan ekibi, aynı bölgede faliyet gösteren, Ditib, Milli Görüş ve bazı sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyeleri tarafından güllerle karşılandılar.

Arama-kurtarma çalışmalarında çok sayıda kişiyi kurtardıklarını aktaran Fransız ekip, AFAD gibi kuruluşların da canla başla çalıştıklarına şahit olduklarını dile getirdi. Çalışmaları konusunda üzüntüden fazla bir şey anlatamayacak durumda olduklarını ifade eden ekip, bazı arkadaşlarının Hatay ve çevresinde diğer ekiplerle birlikte arama-kurtarma çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladılar.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

48 + = 56