HEYKELTIRAŞ CEM SAĞBİL PARİS’TE İKİNCİ KİŞİSEL SERGİSİNİ AÇTI

368
15 Haziran 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Başkent Paris’in 10’ncu bölge belediyesi’nin ev sahipliğinde Heykeltıraş Cem Sağbil ikinci kişisel sergisini Paris’te açtı. Paris 10 bölge Belediye Başkanı Alexandra Cordebard, Serginin açılış konuşmasında, ” Türk Heykeltıraş Cem Sağbil’in Belediyemizin salonunda açmış olduğu bu ikinci kişisel sergisi olduğunu “söyledi.

Belediye Başkanı Cordebard, sanatçının sergide yer alan eserlerinden sitayişle söz etti. Daha evvel yine belediyemiz salonunda 13 yıl evvel açmış olduğu ilk kişisel sergisinde yer alan iki heykelin 10’ncu bölge belediyesi sınırları içeresinde bulunan, Faubourgh-Saint-Denis meydanında halen sergilendiğini ifade etti.

Belediye Başkanı Alexandra Cordebard’an sonra kürsüye davet edilen Sanatçı Heykeltıraş Cem Sağbil, yaptığı kısa konuşmasında şunları söyledi: ” Burda olmaktan çok mutluyum, 13 sene sonra tekrar bu muhteşem mekanda muhteşem ilgiden dolayı çok memnun çok mesudum. Bu sergiyi, bir kişi haricindeki şurda görmüş olduğunuz ve 45 sene önce yapmış olduğum ” Doğa Ana ” var. Onun haricindeki işlerim, sonuçta bir trenç üzerine kurulu bir proses bu, halen bugün hepimizin de şu anda içinde yaşadığımız bi şey, belki bi 10 sene sonra tekrar gelebilirsem buraya sergi yapmaya daha başka bir temayla muhakkak gelecem. Belki o zaman sizlerle Fransızca da konuşurum “dedi.

Serginin açılışana Paris 10’ncu bölge belediye başkanıBaşkanı Alexandra Cordebard’ın yanı sıra Paris Belediye Başkan Yardımcısı, 10’ncu bölge Belediyesi. Kültür ve Miras delegesi Laurence Patrice, Paris Elele Derneği Eski Başkanı Gaye Petek ile Parisli sanatseverler katıldı. Heykeltıraş Cem Sağbil’in Direnç-Doğadan Mitelere” adlı sergisi 13 Haziran ve 30 Ağustos arası Paris 10. Bölge Belediye Binasında mesai saatleri içerisinde gezilebilir.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 75 = 84