PARİSLİ MÜZİK SEVER TÜRKLER ” TÜRK SANAT MÜZİĞİ ” KONSERİNDE BULUŞTU.

370
22 Mart 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te Türk Sanat Müziği Korosu, Corale de Paris, başkent Paris’teki Le théâtre du Gymnase Marie-Bell salonunda verdikleri konserle çalışmalarını sergilediler. Paris’teki Müzik tutkunlarının ilgi gösterdiği konserde Şef Zühal Karadağ yönetimindeki koro sanatseverler tarafından coşkuyla alkışlandı.

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde koro hicaz şarkılarla müzikseverlerin karşısına çıkarken ikinci bölümde de hüzzam eserleri seslendirdi. Yaklaşık bir saat 40 dakika süren konserde koristler solo performanslarıyla da göz doldurdu.

Paris’te Türk Sanat Müziği Korosu,Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz eserlerinin icra ederken, koronun konserinde, Koristler de okudukları şarkılarla konsere farklı bir renk kattılar. Çok duygulu anlar yaşanılan sanat müziği konserinde, anlamlı sözleri olan şarkılar, bir çok kişiyi taaa eskilere götürdü herkesi.

Bir başkadır benim memleketim Bir kızıl Gonca’ya benzer dudağın
Ayva çiçek açmış yazmı gelecek Ve daha nice şarkılar ve Zeybek oyunu ve küçük dans gösterileriyle çok hoş bir akşam yaşanmasına vesile oldu. Paris’te Türk Sanat Müziği Korosu.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

7 + 1 =