NEDİM GÜRSEL’İN “SÜRGÜN MEKTUPLARI (1975-1995)” ADLI KİTABI PARİS’TE TANITILDI

309
24 Aralık 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te yaşayan yazar Nedim Gürsel’in L’Harmattan Yayınevi tarafından Yayımlanan “Sürgünlerden Mektuplar (1975-1995)” adlı kitabı, Paris Anadolu Kültür Merkezi’nde 21 Aralık 2023 Perşembe günü akşamı düzenlenen imza gününde okurlara tanıtıldı.

Paris Anadolu Kültür Merkezi Başkanı Dr.Fıtrat Demir Onger, imza gününe gelen okurlara kısa bir konuşma yaptı ve Nedim Gürsel ile ilgili hazırlanmış olan 15 dakikalık belgesel video görseli izlemeye davet etti. Belgesel videonun izlenmesinin ardından sözü, kitabın tanıtımıyla ilgili gerekli konuşmayı yapması için sözü Sevgi Türker -Terlemez’e bıraktı.

Sevgi Türker-Terlemez, kitabın içeriğiyle ilgili bir konuşma yaptı ve imza gününde hazır bulunan Nedim Gürsel’e sözü bıraktı. Yazar Gürsel, Kitap da yer alan sürgün anılarını ve belgeselde izlenilen yaşantısının kısa bir özeti üzerine yaptığı konuşmanın ardından, soru-cevap kısmına geçildi. İmza gününe gelen okurlarına kitabını imzalayan yazar daha sonra hazırlanan büfeye davet ettiği okurlarına yiyecek ve içecek ikramında bulundu ve de okurlarıyla sohbet etti.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

69 + = 78