PARİS 61 TRABZON DERNEĞİ ÜYELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU

654
4 Ekim 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te 4 yıl evvel kurulan Paris 61 Trabzon Derneği üyeleri, Yaz tatili dönüşü Paris’in banliyösü Sarcelles’deki dernek lokalinde sabah kahvaltısında bir araya gelip yeni çalışma proğramı üzerine kendi aralarında fikir teatisinde bulundular. Paris 61 Trabzon derneği yönetimi olarak gelecek aylarda yeni projelerle başta Fransa’daki Trabzonlu hemşerileri ile vatandaşlarımıza sunma hazırlığı içinde bulunduklarını dile getirdiler.

Yeni dönem için derneğin çalışmaları hakkında bilgi Paris 61 Trabzon derneği başkanı Avni başkan, şu bilgileri verdi. Derneğimiz 19 Mayıs 2019 tarihinde kuruldu. 4 yıldan bu tarafı faaliyet gösteriyor. Bizim faliyet alanımız burdaki Türk toplumuna kendi kültürümüzü tanıtmak ve bunun dışında burdaki vatandaşlarımıza yönelik olarak hafta sonları Fransızca dersi kurslarımız var. Sizin aracılığınızla da bunu duyurmuş olalım. Gelip dernek lokalimizde verilen Fransızca kurslarına katılabilirler.

Faaliyetlerimiz arasında geçen yıl Antalya’nın Manavgat ilçesi için Paris’te bir gece düzenledik, bir organizasyonumuz oldu. Manavgat Orman müdürlüğüne 30 bin adet çam fidanı bağışında bulunduk. Bu gördüğünüz teşekkür belgesi de Antalya Orman müdürlüğü tarafından derneğimize gönderildi.

Gelecekte yapmayı planladığımız aktivite proğramlarımız 20 Ocak 2023 tarihi için bir etkinlik çalışmalarımız var. Bu faaliyetim konusunda henüz bir konu belirlenmiş değil bunun üzerinde çalışmalarımız var. Ama düzenleyeceğimiz etkinlik için 20 Ocak 2023 tarihi kesin. Derneğimizin ve vatandaşlarımızın genç çocukları için de çalışmalarımız var, bunlar bilgi işlem üzerine bilgisayar kullanımı ve hobi olarak da fotoğraf çekimleri üzerine gençleri bilgilendirme çalışmalarımız olduğunu söyleyebilirim « dedi.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

56 + = 63