PARİS BAŞKONSOLOSLUĞU’NA ATANAN SERDAR BELENTEPE GÖREVİNE BAŞLADI

1,479
7 Eylül 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris Başkonsolosluğu’nda Görkem Barış Tantekin’in görev süresinin sona ermesinin ardından yeni Baskonsolos Serdar Belentepe görevine başladi. Paris T.C. Başkonsololuğunda görevine başlayan Başkonsolos Serdar Belentepe, www.hodrimeydan.net haber sitesi aracılığıyla görev bölgesi çevresinde yaşayan vatandaşlarımıza yayınladığı mesajında. “Başkonsolosluğumuzu kendilerine yakın görsünler, kendi evlerinde gibi hissetmelerini « söyledi.

Paris Başkonsolosluğundaki görevime 1 Eylül itibariyle başlamış bulunmaktayım. Burada bulunmaktan, bu şerefli görevi üstlenmiş olmaktan büyük sevinç duyuyorum. Aynı zamanda tabi ki en önemlisi vatandaşlarımızla bir araya gelecek olmaktan ve burdaki görev çevremizdeki vatandaşlarımızın arasına katılmış olmaktan da ayrı bir onur duyuyorum.

Görev sürem boyunca vatandaşlarımızın olabilecek her türlü konularındaki sıkıntılarını, ihtiyaçlarını veya destek yardım taleplerini karşılamaya özen göstereceğiz. Geçmişte olduğu üzere Başkonsolosluğumuz her zaman tüm vatandaşlarımıza her konuda ihtiyaç duyan bizden yardım isteyen veya konsolosluk işlemi için başvuran tüm vatandaşlarımıza elimizden gelen destek gösterilecektir.

Benim de vatandaşlarımızdan ricam. Başkonsolosluğumuzu kendilerine yakın görsünler her konuda hiç bir şekilde çekinmeden temas kurabilecekleri kendilerinden bir kurum olarak görsünler. Kurumdan da öte, her zaman aslında daha özel olan kendilerini kendi evlerinde gibi hissetsinler. Bu konuda özel olarak kendilerinden rica ediyorum.

Bu şekilde düşünmelerini ümit ediyorum. Bizler de elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. En sürhatli en hızlı şekilde, en etkili bir şekilde Konsolosluk hizmetlerimizi sağlamaya devam edeceğiz.Teşekkür ediyorum.

PARİS BAŞKONSOLOSLUĞU GÖREVİNE ATANAN BAŞKONSOLOS SERDAR BELENTEPE KİMDİR ?

Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğu görevine atanan Başkonsolos Serdar Belentepe kimdir ? Dışişleri Bakanlığı’na 1998 yılında giren Serdar Belentepe, Afrika Ülkeleri ile Siyasi ve İkili Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığı ve akabinde Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde Kinşasa Büyükelçiliğimizde Ataşe ve Üçüncü Katip olarak görev yapan Başkonsolos Belentepe, 2003-2006 yılları arasında ise Almanya Federal Cumhuriyeti’nde Essen Başkonsolosluğumuzda Muavin Konsolos olarak görev yapmıştır.

Merkeze dönerek, 2006-2008 yılları arasında Avrupa Siyasi İşler Genel Müdür Yardımcılığı’nda İkinci Katip ve Başkatip olarak görev alan Belentepe, 2008-2009 yıllarında Kanada’da Montreal’de Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü Nezdindeki Daimi Temsilciliğimizde Başkatiplik, 2009-2012 yılları arasında ise Ottava Büyükelçiliğimizde Başkatiplik ve akabinde Müsteşarlık görevlerinde bulunmuştur.

2012-2014 yıllarında Merkez’de, Konsolosluk İşleri Orta Doğu ülkeleri Daire Başkanlığı görevini üstlenen Serdar Belentepe, 2014-2018 yılları arasında Mısır’da İskenderiye Başkonsolosumuz olarak görev yapmıştır.
Merkez’de 2018-2020 yıllarında Doğu Asya, Güneydoğu Asya, Pasifik ve Afrika’dan da sorumlu Konsolosluk İşleri Orta Asya ve Doğu Avrupa ülkeleri Daire Başkanlığı görevini yapan Serdar Belentepe, 1 Eylül 2020 tarihinde Paris Başkonsolosu olarak görevine başlamıştır.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

1 + 3 =