PARİS COVİD-19 SALGININA RAĞMEN NOEL BAYRAMI VE YENİ YIL KUTLAMALARINA IŞIL IŞIL HAZIR

1,061
22 Kasım 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te vitrinler salgına rağmen yeni yıl öncesinde ışıl ışıl. Paris yeni yıl kutlamalarına hazır. – Fransa’nın başkenti Paris’te büyük mağazalar kapalı da olsa, korona virüs salgınına rağmen vitrinlerini birbirinden ilginç animasyon gösterileriyle yeni yıl kutlamaları için hazırladı.

Fransa’nın başkenti Paris’te geleneksel olarak her yılbaşı öncesi kutlama hazırlığı yapan büyük mağazalar vitrinlerini bir bir süslemeye başladılar. Vitrinler öncelikle çocuklara yönelik olarak hazırlanıp ilgi çekecek bir şekilde aydınlatıldı.

Ancak geçtiğimiz yıllara göre bu yıl yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle mağazaların önlerinde kalabalık oluşmadı. Salgına rağmen mağaza yetkilileri yeni yıl kutlamaları için vitrinlerini süslemeyi ihmal etmedi. Mağazalar kapalı da olsa az sayıda kişinin vitrinlere yöneldiği görüldü.

Paris Belediyesi ise her yıl yeni yıl kutlamaları için aydınlattığı ünlü Champs-Elysees Caddesinde bu yıl hazırlık yapmadı. Belediye bu yıl Champs-Elysees Caddesinin arka kısmında ünlü moda evlerinin merkezinin bulunduğu Montaigne Caddesini ağaca asılan dekorlarla aydınlattı.

Korona virüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu ülkede, 1 Aralık’tan sonra mağazaların açılıp açılmayacağı Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un önümüzdeki birkaç gün içerisinde yapacağı ulusa sesleniş konuşması sonrası belli olacak. Mağaza sahipleri noel kutlamaları ve yeni yıl kutlamaları için mağazaların açılacağını ümit ediyorlar.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 28 = 38