PARİS’E GEÇİCİ İKİNCİ EYFEL KULESİ İNŞAA EDİLDİ

363
4 Nisan 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Eyfel Kulesi’nin 1/10 ölçeğinde bir benzeri daha geçici olarak inşa edildi. Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan dünyaca ünlü Eyfel Kulesi’nin bir benzeri 200 metre ilerisine inşa edildi. Görenlerin 1 Nisan şakası zannettiği kulenin bir şaka için yapılmadığı ortaya çıktı.

Eifela adı verilen orijinal kulenin 1/10 ölçeğinde olan kulenin sanatçı Philippe Maindron tarafından inşa edildiği ve 10 Nisan’a kadar eyfel kulesinin ikizi gibi yakınında sergileneceği açıklandı. Eifela’nın 1 Nisan’da yerel saatle 05.25’te kurulduğu aktarılarak, 32 metre yüksekliğinde olduğu ve 23 ton demir kullanılarak inşa edildiği belirtildi.

Söz konusu kulenin ayak kısmına yazılan notta ise, “Doğum duyurusu benim adım Eiffela, 1 Nisan 2023 Cumartesi sabah 05.25’te Paris’te doğdum. 32 metre boyunda ve 23 ton ağırlığındayım. Doğduğuma annem çok sevindi” ifadeleri yer alan ikinci Eyfel kulesini görenler ilk önce şaşırıyorlar ve çevresindeki insanlara meraklı bakışlarla niçin ikincisinin inşaa edilerek konulduğunu soruyorlar.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

6 + = 15