PARİSLİLER ; KORONOVİRÜS VAR DİYE EĞLENMİYECEKMİYİZ DİYORLAR !

1,858
3 Mart 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Korona virüs, son aylarda dünyayı kasıp kavura dursun, hayat her yönüyle devam ediyor ve elbette devam edecek. İş yerleri yaşam için faliyetlerini sürdürecek. Çin’de ortaya çıkan Koronovirüs zaman içinde dünyanın çeşitli ülkelerine sıçradığı gibi Fransa’da da bu virüsün izine rastlandı. Bu korona virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin de olduğu duyuruldu. Ama hayat devam ediyor ve devam edecek.

Paris’teki La Turquoise restaurant, eğlence proğramını açıkladığı etkinlikleri öyle veya böyle devam ettiriyor. 29 Şubat 2020 Cumartesi günü akşamı yine güzel müzikal bir etkinlik vardı La Turquoise restaurantta, Feriyat Yüksel’in gitarı, Lois Lacour’un Klarneti eşliğinde Soprano Caroline Allonzo üçlüsü nefis bir konser verdiler. Yer yer Feriyat Yüksel’in söylediği Türkçe türkülere klarnetiyle katkı yapan Lois Lacour ve türkülerin hüzünlü kısmını Soprano olarak seslendiren Caroline Allozono dinleyenlerden büyük alkış aldılar.

La Turquoise restaurant şefi Ferit bey yine bilinen Hatay yöresine has hazırladığı nefis yemekleriyle, kıymatli eşi Nezihe hanım güler yüzyüyle müşterileriyle yakından ilgilenirken, gecenin organizasyonunu yapan Senem Örnek hanım herşeyin dört dörtlük olması için gayret sarfediyordu. Gecenin sürprizi ise Kültür ağırlıklı bir gece düşüncesiyle şarkıların türkülerin yanı sıra, Senem hanım ile Nezihe hanım ve sevgili eşi Ferit bey, Elmas Karası adlı Şiir kitabından okudukları duygusal aşk Şiirleriyle etkinliğe ahenk kattılar.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

18 + = 26