PARİS’TE ALTERNATİF DERNEĞİ BURS VERDİĞİ ÖĞRENCİ SAYISINI 150 ÇIKARMAYI HEDEFLİYOR.

1,157
14 Mart 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Hedef 150 öğrenciye burs vermek. Ben okumak istiyorum ama ailemin ekonomik durumu buna yetersiz diyen öğrencilere bu imkanı vermek için Paris’teki Alternatif Derneği 4 yıldan bu tarafı burs verdiği öğrenci sayısına yeni öğrenciler eklemeyi sürdürüyor.

Paris’teki Alternatif Derneği Başkanı Ruken Karakurt, Derneğin kuruluşunun 4’ncü yılı buluşmasının gerçekleştiği, Paris’in Banliyösü Villiers Le Belle’deki Gourmet Steak House restoranda yaptığı konuşmada, derneğin burs verdiği öğrenci listesine her yıl yenilerinin eklendiğini belirtti.

Aletnatif Derneği kurulduğu günden bugüne 117 öğrenciye burs sağladıklarını belirten dernek başkanı Karakurt, bugün 4’ncü yılı buluşmamızdaki hedefimizi açıklamak istiyorum. Hedefimiz 150 öğrenciye burs sağlamak amacında olduklarını açıklayan Ruken Karakurt, öğrencilere verilen burslara destek olan işyeri sahiplerine ve kişilere teşekkür etti.

Eğitime Destek Gecesi, adı altında düzenlenen etkinliğe sanatçı olarak katılan ve kendisinin bir eğitimci olduğunu söyleyen sanatçı Abidin Biter ile Sanatçı Avni Polat sahne aldılar. Eğitime destek gecesine katkıda bulunmak üzere gelen aileler, hem katkı sağladılar hemde müzikli gecede sanatçıların söyledikleri birbirinden güzel ve anlamlı şarkı ve türkülerle eğlendiler.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

6 + 1 =