PARİS’TE AMATÖR TÜRK FUTBULCULARIN NOSTALJİ BULUŞMASI

507
4 Şubat 2024 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris, her yönüyle nostaljik bir gece buluşmasına tanık oldu. Ekranlardan tanıdığımız Faruk Sofuoğlu ve Deniz Oral Chez Moi by Ekin birlikte sahne aldığı nostaljik etkinlik gecesinin konukları 80 ile 90’lı yıllarda Paris’te kurulan çeşitli futbol takımlarında top oynayan futbolcuların aile ortamında buluşmalarıydı.

Paris’te Türk toplumu arasında, Müzik, Tiyatro ve sinema deyince akla ilk gelen, Paris Kültür Sanat’ın kurucusu Ali İnan gelir insanların aklına. Chez Moi by Ekin’de düzenlenen bu nostaljik gecenin de yine mimarı Ali İnan olduğunu söylesek kimse buna şaşırmaz. Bu tür Kültür, Sanat etkinliğinde olduğu gibi, bu unutulmaz güzel” 80’li 90’lı yılların etkinliği gecesinde yine o vardı.

Nostaljik eğlence buluşma gecesiyle ilgili bir açış konuşması yapan Ali İnan, geceye katılan 30 yıl evvel birlikte top oynadıkları, birbirlerine rakip takımların oyuncuları olan, bugün kimi torun sahibi olan, 30 yıl aradan sonra çoğunun ilk kez bir araya geldiği, Aksu Spor, Fitif spor, Umutspor , Engizek spor ve Actit spor takımlarının oyuncularıyla bir arada olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Ali İnan, başta eşleri olmak üzere gelen futbol oynamış arkadaşlarına teşekkür ederek sahneyi sanatçılara bıraktı.

Piyano, klarnet eşliğinde sahne alan Faruk Sofuoğlu ve Deniz Oral ile hep birlikte söyledikleri nostaljik şarkılarla, türkülerle salonu dolduran futbolcuların aileleriyle birlikte ” 80’li 90’lı ” yıllara doğru geri götürüp tek kelimeyle eğlenceli muhteşem bir gece yaşattılar. Yalnız,” 80’li 90’lı” yılların şarkılarını, türkülerini değil, o gün ki siyaset adamlarının mizahi anlayışlarıyla birlikte o yıllarda mektup diye yazılı bir iletişim haberleşmesi olduğunu anımsattılar.

Söyledikleri nostalji müzikli şarkı ve türkülere salonuda bulunanların hep bir birlikte söyleyip şarkılara eşlik edip hoş hatıraları canlandırdılar. “80’ler ‘90lar” O yılların özlemi bir başka diyenler oldu salonda, kaybolan değerlere yeniden kavuşup geçen yılları anımsamak ayrı şey olsa gerek. O yılların müziğine kendini kaptırıp dans eden çiftler, fiziksel olarak Chez Moi by Ekin’de olsalar bile o gece, akılları ve ruhları ” 80’li 90’lı ” Yıllardaydı

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

9 + 1 =