PARİS’TE BİR GRUP TÜRK GENCİ “ TURQUOİSE “ BERRAKLIĞINDA KÜLTÜR TANITIMI YAPIYOR

647
21 Aralık 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

PARİS’TE BİR GRUP TÜRK GENCİ “TURQUOİSE “BERRAKLIĞINDA KÜLTÜR TANITIMI YAPIYOR

Fransa’nın başkenti Paris’te bir kaç Türkiye sevdalısı genç bir araya gelmiş “ Turquoise “ adlı bir dernek kurmuşlar. Amaçları belli , Türk kültürünü tanıtmak ve Paris’teki Türk öğrencilerle bir araya gelmek ve onların yabancı kökenli arkadaşlarıyla da dostluğu pekiştirip bu sayede Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanıtmak.

Turquoise derneği kısa bir süre evvel kurulmuş olmasına ragmen, imkanları çerçevesinde düzenledikleri güzel ve anlamlı etkinlikleri var. Şiir gecesi düzenlemek, amatör müzisyenlerle bir araya gelip, tamamen amatör bir ruhla çalıp söyleyip eğleniyorlar. Düzenlenen etkinlikler genelde, Fransız kahvelerinin müsait salon ve ortamlarında oluyor.

Derneğin kurucularından ve bu fikri ortaya atan Emir Türközoğlu ve Ali Türek, “derneğin bir lokali olmadığını söylüyorlar ve bizler için her yer bizim lokalimiz “diyorlar. “ bir araya gelmek bir etkinlik yapmak için lokalin de şart olmadığını “ifade ediyor. Kurulalı kısa süre olduğu halde gördüğünüz gibi Paris’teki Üniversitelerdeki öğrenci arkadaşlarımız veya Türkolojiye devam eden yabancı öğrenciler ile, müzik ve kültür sevdalısı olan dostlarla bir arada oluyoruz “ diyor

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

5 + 4 =