PARİS’TE İSMİ PUTİN EVİ OLAN RESTORAN HAKARET VE TEHDİT ALIYOR

417
4 Mart 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te “Putin’in evi” adlı restoran, hergün hakaret ve tehdite maruz kaldığını açıkladı. Başkent Paris’in 2’nci bölgesinde bir Fransıza ait olan La Maison de la Poutine” adlı restoran, Rusya- Ukrayna savaşının başlamasıyla hergün çok sayıda hakaret ve tehdide maruz kaldığı öğrenildi.

Başkent Paris ile Toulouse kentlerinde şubeleri bulunan fast-food türü yemek hazırlayan restoran, Rusya- Ukrayna savaşının başladığı 24 Şubat’tan bu yana internet, mektup ve telefonla çok sayıda hakaret ve tehdit mesajlarıyla bunaldığı belirtildi. Restoran çalışanlarından Vietnamlı ve Faslı iki bayan telefone cevap vermekten çekinir hale geldiklerini söylediler.

Paris’te Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in adını taşıyan restoran, ayrıca çevrim içi yemek siparişi programlarında, savaş karşıtı kişilerin yemek siparişi etmedikleri halde düşük puan vererek itibarsızlaştırılmaya maruz kalan restoran, kısa sürede çok sayıda müşteriden ve gelirden olduğu belirtildi.

Restoran yönetimi, sosyal medyadan açıklama yaparak, Rus rejimi ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile herhangi bir bağlantıları olmadığını belirtmelerine rağmen, hakaret ve dehditlerin sonunun gelmediğinden yakındılar. Restoranın Kanada’nın Quebec bölgesi yemekleri hazırladığı belirtilerek, özgürlükleri için savaşan Ukrayna halkını bizde destekliyoruz mesajı verdiler.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 80 = 81