PARİS’TEKİ DA VİNCİ ART GALERİDE MODA TEMALI RESİM SERGİSİ

1,364
15 Haziran 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te bir Türk’e ait olan Da Vinci Art sanat galerisi çok önemli bir ressamın sergisine imza attı. Ressam NILS GLEYEN, dünya modasının başkenti Paris’teki yine dünyaca tanınan Haut Couture giyimde söz sahibi moda evlerinden giyinen bir çok ünlü kişi için yaptığı moda tasarım çalışmalarını tuval üzerine yansıtan moda ressamı sanatçının çalıştığı moda evleri arasında Balmain,Lulu Guinness ve Anoushka Hempel ve Hermes moda evinde moda tasarımı yaptığı mode evinin özel müşterileri için çizdiği elbisenin de tablosunuyapan sanatçı Gleyen’in eserleri Hermes vakfı tarafından eserleri sergilendi.
Son sergisini Da Vinci Art Galeri de açan sanatçının çizimleri ve eserlerinden oluşan sergileri de sık sık Kültür haberi ağırlıklı dergilerde yer alırken, aynı zamanda moda evinin özel müşterileri için Nils Gleyen’in çizdiği elbisenin resmi yapan tablosunu yapan sanatçının bu tabloları moda dünyası haberlerine yer veren Tatler, Harper ‘s Bazaar, Vogue gibi benzeri birçok moda dergilerinde yayınlandı. Söz konusu dergilerin sanat kritiği yapan yazarlar “ Gleyen, resimlerinde ve çizimlerinde ilk bakışta benzersiz bir tema işlendiğini fark edersiniz” diyor. sanatçıyla ilgili kritik yazan bir çok sanat eleştirmeni.
Bir başka sanat eleştirmeni ise, Nils Gleyen, eserleri için kaleme aldığı kritik yazısında, “ genellikle mağrur acımasız ve bazen deli, ama her zaman güzel ve ilgi dikkat çekici çalışmalar yaptığını yazıyor ve moda evinin kıyafetini giymiş bir kadın, giydiği giysinin aynısını tablo olarak sipariş vermiş olduğuna rastlamak mümkün. Herhangi bir şekilde fantezi defile oluşturmayı deneyen bir tasarımcı veya hazırladığı kostümleri aşan bunu model olarak sunmasıyla büyüleyici renk ve çizimleriyle adeta ben buradayım ve aynı zamanda farklıyım mesajını veriyor eserlerinde. Serginin açılışında Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Müsteşarı Ceyda Karakaya ile bir çok Parisli sanatsever hazır bulundular.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

8 + 2 =