PARİS’TEKİ MUHTEŞEM DÜĞÜN DE TUNCELİ /KAHRAMANMARAŞ FARKI !

1,718
19 Temmuz 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te Muhteşem Kahramanmaraş / Tunceli Düğünü. Paris’te yaşayan Kahramanmaraşlı Agva ailesi oğulları Hüseyin Agva ile Tuncelili Çal ailesi kızları Sinem Çal için Paris’in Prestij düğün salonu Palace de Villiers’de akıllardan uzun süre silinmeyecek muhteşem bir düğün yaptılar.

Paris’te düzenlenen düğünlerin dışında alışılmamış şekilde farklı bir düğün organizasyonu olmuş. Düğün sahipleri damadın anne ve babası Besey & Ahmet Agva ile Gelinin Anne ve babası Saniye& İbrahim Çal çifti düğüne davet ettikleri Paris dışından gelen misafirlerin durumunu göz önünde bulundurup düğün akşam başlaması gerekirken öğleden sonra saat 14:00 başladı.

Palace de villiers düğün salonu girişine davetliler için resepsiyon büfesine envai çeşit yiyecek ve içecek hazırlatan Agva ve Çal aileleri, öyle ki davetliler arasından vejteryanların da bulunabileceği düşüncesiyle, Suşi ve benzeri yiyecekler, etsiz çiğ köfte, peynir çeşitleri ile kuzu, tavuk ve benzeri etlerden özel olarak hazırlanmış ızgara çeşitleri sunulan ikramlar arasında bulunuyordu. Aynı şekilde alkollü ve alkolsuz içecek çeşitleri davetliler için büfeed hazır bekliyordu.

Gelin ile Damat spor üstü açık tarihi bir mersedes arabayla geldiler salona. Davetliler için hazırlanan resepsiyona katılan genç çift davetlilerin isteği üzerine sık sık kamera karşısına geçip dostlarıyla birlikte görüntü verdiler. Düğüne gelen davetlilerin çoğu salon içerisindeki masalarda yerlerini almışlar, orkestra düğün sahiplerinin Paris’e gelmeden evvel yaşadıkları yörelerin oyun havalarını çalıp söyleyip salondakileri oyun alanına çekmik için hareketli parçalar çalıp söylediler.

Gelin ile damadın salona girişleri anons edildi ve alkışlar arasında genç çift salona girip pistte ilk danslarını yaparken gelin ile damadı başta arkadaşları olmak üzere bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan yakın aile dostları dansa iştirak ettiler. Dans sonrası hareketli oyun havalarıyla Anadolu havası esmeye başladı salonda ve elbette geleneksel olarak el ele tutuşup halaylar çekildi. Düğün sahipleri Ahmet&Besey Agva ile İbrahim& Saniye Çal davetlilerin rahat etmesi için büyük gayret gösterdiler.

Genç çiftin mutlulukları gözlerinden okunuyordu düğün süresince, bizde Hodrimeydan Haber sitesi olarak genç çiftlere ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 55 = 62