SANATIN KALBİ PARİS’TE ULUSLARARASI ÇAĞDAŞ SANAT SERGİSİNDE

124
23 Ekim 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Sanatın kalbi Paris Carrousel du Louvre’da açılan çağdaş sanat sergisinde atıyor. Paris 27’nci Uluslararası Çağdaş Sanat ve Sanatçıların Çalışmalarını Sergilediği resim sergisi Paris Carrousel du Lovre’da açıldı. 40 yakın ülkeden sanatçı eserlerini sergileme imkanı buldu.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Paris’e gelip Uluslararası Çağdaş Sanat etkinlikleri sergisinde yer alan ressam ve heykeltraşların yanı sıra, bir çok sanat galerisi de açtıkları standlarda çağdaş sanat sergisine gelip katılamayan ressamların eserlerini sergilediler.

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgını sonrası, bazı sanatçıların çalışmalarında tarz değişimi olduğu sergiyi gezen sanatseverlerce dile getirildi. Çok geniş bir alana yayılan resim sergisini izlemeye gelen Parisli sanatseverler sergiye girebilmek için uzun süre sırada beklemek durumunda kaldılar.

Dünyada olduğu gibi Fransa da sanat ve kültürel etkinliklere salgın dolayısıyla bir süre vermiş olduğu aranın ardından, salğının hafiflemesi ve halkın sokağa çıkışıyla birlikte kültür etkinliklere ve sanat çevrelerince yeni sergiler ve buna benzer etkinlikler yeniden düzenlenmeye başladı.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.