40 FARKLI ÜLKENİN RESSAMLARI PARİS LOUVRE MÜZESİNDE

561
21 Ekim 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris, dünya sanat ve kültür başkenti olarak tanınır. Sanat ve Kültür denilince ilk akla gelen Paris’in dünyaca ünlü tarihi Louvre Müzesi akla gelir. Louvre Müzesi bünyesindeki Ulusal Güzel Sanatlar Derneği tarafından geleneksel Uluslararası Plastik Sanatlar sergisine Her yıl yaklaşık 25 bin ziyaretçinin gelip gezdiği sergiler düzenlenir.Onlarca sanat galerisi yüzlerce sanatçı ve bunun birkaç misli fazlasıyla eserlerini sergilerler.

Bu sene açılan resim ve heykel gibi benzeri yapıtların sergilendiği sergiye 700 yakın sanatçı resim, gravür ve heykel alanlarında yaptıkları çalışmaları sergilediler. Dünyanın 40 aşkın ülkesinden gelen sanatçılar Louvre Carrousel’de eserlerini sergileme fırsatı buldular. Uluslarası alanda katılım olduğu gibi Fransız sanatçılar ile Fransa’da yaşayan yabancı kökenli sanatçılar da eserlerini gerek çalıştıkları galeriler kanalıyla gerek ise kendi açtıkları standlarında eserlerinin tanıtımını yaptılar.

Sergiyi gezen ziyaretçilerin düşüncesi, Louvre Carrousel’deki bu sergide bir çok sanatçının eserini görme şanslarının olduğunu ifade ederken, 40. Aşkın ülkenin sanatçılarını eserleri gerek resim gerek heykel ve benzeri bir çok değişik çalışmayı burada görmek mümkün. Aslında burası her yönüyle sanat kokuyor, size adeta sanatı her yönüyle yaşatıyor. Her yıl yeni bir sergi açıldığında yeni çalışmalar yeni ressamların eserlerini görme şansımız oluyor. Bunun için özel olarak gelip gezdiklerini söylediler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.