ANADOLU ATEŞİ DANS TOPLULUĞU PARİS’TE AYAKTA ALKIŞLANDI

1,340
8 Şubat 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

ANADOLU ATEŞİ DANS TOPLULUĞU PARİS’TE AYAKTA ALKIŞLANDI

Dünyanın sayılı büyük dans topluluğu arasında gösterilen Türk dans topluluğu Anadolu Ateşi Paris’teki Grand Rex’de yaptığı gösteriyle bir kere daha büyük beğeni topladı. Aynı Anadolu Dans Grubu topluluğu bir kaç yıl evvel Paris’te bir kaç kez gösteri yapmış olmasına rağmen Grand REX’in gösteri salonunu izleyici tarafından doldurulması büyük başarı olarak değerlendirildi.

Başkent Paris’in tarihi sinema ve en büyük gösteri salonu olan Grand REX de sahne alan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Türkiye’nin farklı yörelerine ait halk danslarını Koreografi olarak sunan ve Anadolu’nun kültürel tarihi ve müziğini görselleştiren Anadolu Ateşi, Grand REX’I dolduran 2500 yakın izleyicinin büyük beğenisini aldı. Anadolu Dans Topluluğu’nun 85 dakika süresince yaptığı dans gösterileri izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Başkent Paris ve Fransa genelinde bir çok kültürel etkinliğe imza atan, Paris Kültür Sanat Derneği Başkanı Ali İnan ‘ın organizasyonuyla Anadolu Ateşi Dans Topluluğu tarihi Grand Rex sinemasında Çoğunluğu Türk ve Fransız izleyicilere Anadolu Ateşi dans ve müzik eşliğinde unutulmaz bir Koreografi ziyafeti çekti.

Gösteriyi izlemeye gelenler arasında, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ve eşi Sefire Tülay Musa, OECD Nezdindeki Türkiye Daimi Temsilcisi Erdem Başçı ve eşi Sefire , Türkiye’nin Paris Başkonsolosu Görkem Barış Tantekin ve Eşi Damla Ömür Tantekin, Kültür ve Tanıtma Müşaviri Özgür Semiz ile Parisli sanatseverler izledi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

6 + 1 =