ANTALYA BOTONİK EXPO 2016 PARİS’TE DÜZENLENEN RESEPOSYONDA TANITILDI

1,662
18 Mart 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Antalya’da 23 Nisan’da açılışı yapılacak olan Uluslararası Botanik EXPO 2016 Paris’te tanıtıldı. Türkiye’nin Paris Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından Paris Büyükelçiliği’nin rezidansında gerçekleşen tanıtım için bir resepsiyon verildi. Paris Büyükelçiliği Elçi-Müsteşar Ali Onaner, resepsiyonuna katılan davetlilere, düzenlenen resepsiyonun amacını özetlediği bir konuşma gerçekleştirdi. Antalya Valisi Muammer Türker ise Antalya’nın turizm açısından önemine dikkat çektiği konuşmasında, Türkiye’de 20 golf sahası bulunduğunu, bunlardan 16’sının Antalya’da olduğunu söyledi.
Antalya’nın kongre turizmi açısından da önemli bir merkez olma yolunda ilerlediğini söyleyen Vali Türker, Antalya’nın golf ve futbol gibi dünyada önemli sporların yapıldığı kent olduğunu, dünyanın çeşitli ülkelerinden 2 bine yakın futbol takımının Antalya’da kamp yaptığını söyledi. Vali Muammer Türker, “Antalya son yıllarda kongre ve toplantı turizmi açısından da önemli bir merkez olma yolunda ilerlemektedir. bunların da en dikkat çekici olanları arasında geçtiğimiz yıl yaptığımız G20 ülkelerinin liderler zirvesi almıştır. Dünya ekonomisinin yüzde 85’ini temsil eden G320 ülkelerinin devlet ya da hükümet başkanlarını misafir ettiğimiz bu program büyük bir başarıyla gerçekleşti” dedi.
Antalya’nın önemli bir başka organizasyona daha hazırlandığını belirten Türker, “Kendi sınıfının en üst kategorisindeki A1 seviyesindeki botanik exposu olan EXPO 2016 Antalya 23 Nisan’da kapılarını ziyarete açacak. Katılım sözleşmesini imzalayan 41 ülke, bunların önemli bir kısmı bahçelerini yapmaya ve peyzaj çalışmalarına başladı” ifadelerini kullandı.
Vali Türker, Antalya’da alınan güvenlik nedeniyle rahat bir şekilde tatil yapılacak turistik bir kent olan Antalya’ya Fransız turistlerin son yıllarda gelişinde bir azalma gözetlendiğini ifade ettiği konuşmasında, bunun birlikte aşılacağını kaydetti.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

3 + 5 =