ARNOUVİLLE: ANADOLU ALEVİ KÜLTÜR EVİ 10’NCU YILINI KUTLADI

1,735
3 Nisan 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’in banliyösü Arnouville’de 10 yıl evvel kurulan Anadolu Alevi Kültür Evi, kuruluşunun 10’ncu yılını düzenlediği bir etkinlikle kutladı. Başkanlığını Elif Kalaycı’nın yürüttüğü Anadolu Alevi Kültür Evi, bugünü kadar bir çok sosyal etkinliğe ev sahibi yaptığı gibi düzenlediği çeşitli aktivitelerle kuruluşundan bugüne kadar faaliyetlerinden sıkca söz ettirmeyi başarmış bir kuruluş olarak biliniyor. Kuruluşunun 10’ncu yıl etkinlikleri çerçevesinde, başta Arnouville belediye başkanı olmak üzere, Arnouville komşu banliyölerin belediye başkanları da etkinlikte hazır bulundular.
Arnouville Anadolu Alevi kültür evi’nin başkanlığıın yürüten Elif Kalaycı’nın üstün gayretleri ve azimli çalışmaları sonucu , sosyal ve kültürel aktivitelerde söz sahibi olan kuruluş, üyelerinin ananevi gelenekleri üzerine yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Başkan Kalaycı, çalışmalarını daha rahat yürütebilmeleri ve Fransız toplumuyla kaynaşabilmeleri için Arnouville belediye başkanı Pascal Doll’dan Dernek için local yeri temin edilmesini talep etti.
Derneğin 10’ncu yıl etkinlikleri için hazırlanan Türkiye’nin çeşitli yörelerinden oynanan zengin folklar gösterileri, çeşitli yaş gruplarına göre salonu dolduran izleyicilere sunuldu. Bazı sanatçılar sasıyla sözüyle deyişler sunarken, Etkinliğe Türkiye’den davet edilen Yol Tv kurucusu araştırmacı gazeteci Necdet Saraç, Türkiye’deki son günlerdeki siyasi gelişmeler ve 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumuyla ilgili bilgi verdi ve ülkemize sahip çıkalım, ülkenin geleceği için gidip oylarımızı kullanalım çağrısında bulundu.
Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya, Arnouville Anadolu Alevi Kültür Evi’nin, 10 yıldan bu yana yürüttüğü çalışmalarından övgüyle söz etti. Başkan Kalaycı’nın Arnouville belediye başkanı Doll’den lokel için yer talep etmesinin çok güzel bir alep olduğunu söyleyen Kılıçkaya, dilerim yeni lokalde bir de Alevi toplumuna yakışacak şekilde güzel ve zengin bir kütüphane kurarsınız “diyen Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya, Biz Federasyon olarak her türlü desteği vermeye hazırız”dedi.
Düzenlenen etkinlik, Pazar günü olmasına ragmen, salonu dolduran üyeler ve vatandaşlar, etkinlik süresince gönüllerince eğlendiler kardeş türkülerin konseriyle adeta coştular.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

76 + = 85