AVRUPA İMAMLARI BATACLAN KURBANLARINA DUA ETTİ

939
18 Şubat 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen ve üç gün sürecek olan “ Radikalleşmeye karşı Avrupa İmamları Sempozyumu “nu katılmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen 60 yakın imam, 13 Kasım 2015 yılında meydana gelen kanlı Bataclan baskınında yaşamlarını kaybeden 131 kişinin anısına Bataclan Müzikholü önüne konulan anıta çelenk koyup dua ettiler.

Fransa İslam Oluşumu Enstitüsü (IFIF), Kahire Al Azhar Üniversitesi ve Güvenli Topluluklar Arası Din İttifakı tarafından düzenlenen Sempozyum. Paris’te basına kapalı olarak 3 gün boyunca sürecek. Sempozyuma, İtalya, Fransa, İspanya, Belçika, İzlanda, İsveç, İsviçre, Almanya’dan 50’den fazla imam katıldığı açıklandı.

Sempozyum’da elde edilen veriler, 2020 Mart ayı başlarında çeşitli Avrupa ülkelerinin siyasi ve dini otoritelerine rapor olarak sunulacağı kaydedildi. Sempozyumun son günü akşamı Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner’in ev sahipliğinde verilecek olan yemeğe Fransa Baş Hahamı Korsia, Fransa Barosu başkanlarından Robert Badinter, yazar Marek Halter ve çeşitli ülkelerden gelen imamlar katılacak.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

31 + = 41