PARİS’TE FİZİKCİ GÖZÜYLE SANATA DİJİTAL BAKIŞ SERGİSİ

1,678
7 Şubat 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te uzun süredir faaliyet gösteren Espace Universel adlı sivil toplum kuruluşu yaptığı etkinlikler çercevesinde ilginç bir resim sergisine ev sahipliği yaptı. Espace Universel Derneği’nin çalışmalarıyla ve serginin açılışıyla ilgili olarak derneğin genç yöneticilerinden olan Berfin Durmaz kısa bir açıklama yaptı. Ve sözü Fransa’daki Suriyeli sığınmacalar konusunda başlatılan yardımla ilgili olarak bu organizasyonda görev alan Diyar Çomak’a bıraktı. Yardım çalışmaları konusunda bilgi veren Diyar Çomak, bu konuda insanları duyarlı olmaya çağırdı.

Sergide eserleri bulunan sanatçının açılışta hazır bulunamadığı için sergi ile ilgili bilgileri sanatçının arkadaşı Yetkin Yılmaz, Türkçe ve İngilizce olarak sergi açılışına katılan sanatseverleri bilgilendirdi. olarak Fizikçi Uğur Engin Deniz’in bilgisayar ortamında tasarlayıp hazırladığı ilginç resimler kağıt üzerine afiş ebatında baskı yapıldığı gibi aynı sergi ortamında ekranda video gösterimiyle sergiyi gezen sanatseverlere çalışmaların tanıtımı yapılıyor. Uğur Engin Deniz’in ilk kişisel olarak açtığı serginin açılışında kendisi bulunamadığı için sergiyle ilgili bilgileri arkadaşı anlattı.

Sergiyle ilgili bilgi ve çalışma teknikleri konusunda Ortadoğu Teknik Univesitesi’nden arkadaşı olan bir çok projeye birlikte imza attıklarını söyleyen Yetkin Yılmaz anlattı. Uğur Engin Deniz’in “Efface” adını verdiği sergide yer alan eserlerin hazırlanmasında kendine özgü bir teknik dışında 3D tasarımı üzerine hareket mekanizmasında yön değiştirme tekniği sonucunda farklı ve amaç dışı yaz-boz anlayışından yola çıkılarak ilginç ve farklılıkların ortaya çıkmasını ortaya onulmuş olmasıdır dedi. Sergi 4 Mart 2016 tarihine kadar, 25 rue de L’echiquier 75010 Paris adresindeki Espace Universel derneği serge salonanda görülebilir.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 25 = 35