BEŞİKTAŞ İLE LYON ARASINDA OYNANAN KARŞILAŞMADA İSTENİLMEYEN OLAY

1,295
14 Nisan 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

UEFA Kupasındaki Temsilcimiz Beşiktaş ile UEFA’da Fransa’yı temsil eden Lyon arasında oynanan UEFA kupası çeyrek finali öncesi, iki takımın yöneticileri iki takım arasında spora yakışır güzel bir dostluk maçı olmasını dilemişlerdi. Ama, maçı oynanacağı 5 saat öncesi stat girişi yakınında bir grup Lyon taraftarının Beşiktaş taraftarlarına şişe ve taş atmaları üzerine çıkan olaylarda, polis biber gazı kullanmak zorunda kaldı. Stad’ına giriş kapıları önünde meydana gelen sporda olmaması ve görülmemesi gereken olaylar oldu. İki taraftan da yaralanan ve gözaltına alınanlar olduğu görüldü.
Fransız polisi, Lyon Stadı’na yürüyen Beşiktaş taraftarlarına biber gazıyla müdahale etti. Karşılaşma öncesinde Fransız polisi ile siyah-beyazlı taraftarlar arasında gerginlik yaşandı. Stada yaklaşan Türk taraftarlara, Fransız polisi biber gazı sıkarken, çok sayıda taraftar bu gazdan etkilendi.
Yaşanan ilk gerginliğin ardından stada ulaşan taraftarlar, polis kontrolünde toplanmaya başladı. Tezahüratlarla takımlarına destek veren Beşiktaşlılara burada da biber gazlı müdahale edildi. Müdahalenin ardından bir taraftarın başından yaralandığı belirtildi. Bazı Beşiktaşlı taraftarların da sert müdahalelerle göz altına alındığı görüldü.
Fransa’da yaşanan olaylar, Lyon’a pahalıya mal olacak. Karşılaşmanın 45 dakika geç başlaması, tribünden inen taraftara engel olunamaması ve diğer yaşananların hepsinin Lyon’a ağır para cezası olarak yansıyacağı, UEFA Disiplin Komitesi’nden saha kapama da çıkabileceği dile getirildi. Beşiktaş da torpiller ve yakılan meşalelerden dolayı cezaya alabilecek. Bu durum temsilci raporlarına yansırsa, Kartal da para cezasıyla karşı karşıya kalacağı söyleniyor.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

8 + 2 =