CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ KARACA, SEÇİM ÇALIŞMALARI İÇİN PARİS’TE

366
23 Nisan 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Türkiye’de 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri çerçevesinde, yurtdışında seçim çalışmalarında bulunmak üzere Paris’e geldi. Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP ) Fransa Birliği’nin Paris’teki lokalinde vatandaşlarla buluşan Milletvekili Karaca, seçimlerle ilgili bilgi verdiği bilgilere göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde, Yurtdışında yaşayan Türkler için 15 Milletvekillik kontenjan verileceğini bunun da yurtdışında yaşayanlardan oluşacağını söyledi.

Bedelli askerlik konusuna da değinen Denizli Milletvekili Gülizar Karaca, bu konuda da düzenleme yapılacağını ifade ettiği konuşmasında, sandık güvenliği konusunda kimsenin kuşkusu olmasın gerekin güvenliği alacağız. Yeter ki sizler sandık başına gidip oyunuzu kullanın dedi. Milletvekili Karaca sözlerini şöyle sürdürdü. ” Değerli arkadaşlar Türkiye’den sizlere selamlar getirdim. Özellikle genel başkanımız ve Millet İttifakımızın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem bayram kutlamasını hem de iyi dileklerini sizlere iletiyorum. İsmim Gülizar Biçer Karaca. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) nin insan haklarından sorumlu genel başkan yardımcısıyım.

2018. yılından bu yana hem Milletvekili hem de genel başkan yardımcısı olarak genel başkanımızla birlikte, bu iktidar mücadelesinde yoldaşı olarak birlikte yürümekten de büyük keyif alıyorum. Bu arada arifeden bir gün önce genel başkan yardımcımız sayın Bülent Tezcan beni aradı, Denizli’de
siyasi çalışmalarınız seçim çalışmalarınız çok yoğundu. Sizinle birlikte 10. Milletvekili arkadaşınızı 6 ülkede bayram da çalışma yapacağız sana da Fransa düştü dedi. Daha önce Hollanda’da Avusturya’da ve Almanya’da çok defalar hem referandum hem de seçim çalışmaları için gelmiştim.

Fransa’ya ilk defa geliyorum. Tabi ki öncelikle ben hepinize teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bizim ülkemizde siyaset yapmak, bizim ülkemizde seçim sandıklarında görev yapmak sizlere göre çok daha kolay. Gümrükler geceli gündüzlü devam edecek ciddi bir mücadeleyle bizlere Türkiye’de güç vereceksiniz. Ben şimdiden emekleriniz için şimdiden çabalarınızı gerçekten saygıyla teşekkür etmek isterim.

Tabii yurtdışına neden bu kadar çok gönderiliyorum. Benim yurtdışıyla ilgili bir yürek yangınlığım var. 2015. 7 Haziran seçimlerinde ben Denizlide 3’ncü sıradan Milletvekili adayıydım ve Milletvekili seçildim. 1979’dan sonra ilk olarak Denizli’den 3 Milletvekili çıkmıştı, sonra 2018. yılında Ali Öztunç kazandı ben düştüm. O nedenle o süreçten sonra bana dediler ki, 2016. yılında Parti Meclisi’ne seçildim. Bana dediler ki sen yurtdışından çok yara aldın. Senin gibiler olmasın diye senin gidip yurtdışında çok çalışman lazım dediler ve bende çok çalıştım.

Elimizden geldiğince gücümüzün yettiğince tabii ülkemiz de sizler gibi hepimiz, bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu aslında çok yakından da takip ediyorsunuz, bu seçimin ne kadar önemli olduğunu hepimiz farkındayız. Ve bu nedenle eskiden günde 5. saat çalışıyorsak inanın 18 saate yakın günlük çalışma proğramımız var. Burada hem sizlere bir morel vermek hem çalışmalarınızla ilgili ya da Türkiye’ye ilişkin seçim sürecine ilişkin sormak istedikleriniz olursa onları cevaplayacağım.

Ama har şeyden önce de bu seçimde yurtdışında gelen oylar ile ciddi anlamda, biraz evvel ki konuşmalardan gördüm ki, biz Türkiye’de % 49’u yakalarsak, yüzde 4’ü veya 5’i siz burdan göndererek ve ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi (CHP ) Genel Başkanı gerçekten Türkiye’de öteleştirilmiş Türkiye’e bu güne kadar çok yerde ayrıştırılmış insanların, mazlumların sesi olabilecek, bu ülkede sadece ve sadece insan sevgisi olan, ayrısı gayrısı olmayan bir Cumhurbaşkanı’nı sizlerin oylarıyla seçeceğiz.

Her ne kadar 2015’te ben çok bir az oyla Milletvekilliğini kaybetmiş olsam bile yurtdışı oylarıyla bugün anladım ki bugün başka bir Avrupa başka bir yurtdışı seçimi olacak. Buradan gelecek olan o güçlü destek ile 13’ncü Cumhurbaşkanını Çankaya’ya uğurlayacağınız 14 Mayıs akşamı için teşekkürlerimi sunuyorum hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

4 + 2 =