CHP FRANSA BİRLİĞİ 5’NCİ KONGRESİNİ YAPTI: UĞUR BAYRAM GÜVEN YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

1,033
14 Şubat 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

CHP Fransa Birliği 5’nci olağan kongresini yaptı: Uğur Bayram Güven, CHP Fransa Birliği 5’nci olağan kongresini gerçekleştirdi. Genel Başkanlığa Tekrar Uğur Bayram Güven seçildi. Paris’teki CHP lokalinde gerçekleşen kongre birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşti. Genel kurula Covid-19 rahatsızlığı bulunan üç kişi dışında yönetim kurulu ve üyeler hazır bulundu.

Corona kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen olağan kongre Şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve devamında Türk Milli Marşı hep bir ağızdan söylendi. Kongreyi divan başkanlığına seçilen Duran Metin ve üyeler Yüksel Çelgin ile Deniz Akkaya getirildiler. Kongrede faaliyet raporu ile mali raporu Dr. Mehmet Özkaya özetledi ve ibrazı sonrasında seçime geçildi.

CHP Fransa Birliği Genel İdare Kurulu Üyeleri ve 15 üyenin imzalı teklifiyle CHP Fransa Birliği Genel Başkanlığı için yeniden aday gösterilen Uğur Bayram Güven, salt çoğunluğun oyuyla, tekrar genel başkan seçildi. Daha sonra CHP Fransa Birliği Genel İdare, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleri belirlendi.

CHP Fransa Birliği Genel Başkanlığına seçilen Uğur Bayram Güven, salonda bulunanlara hitaben bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi ve 5 yıldır yol arkadaşlığı yapan yönetim kurulu arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan CHP Fransa Birliği Başkanı Güven, sözlerine şu şekilde devam etti: “Öncelikle göstermiş olduğunuz bu teveccühten dolayı siz değerli üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Şunu belirtmek isterim ki, yönetim ve üyelerimiz bizleri bu mevkiye layık görüyorsa, bizler de sizlere layık olmaya çalışacağız “dedi.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 89 = 97