CHP FRANSA BİRLİĞİ 7 HAZİRAN MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİNE HAZIR

2,778
6 Nisan 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa CHP Teşkilatı Birliği Türkiye’de 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği seçimlerine Fransa teşkilatı olarak hazır olduklarını açıkladılar. CHP Fransa Birliği teşkilatı ve üyeleri, seçim çalışmaları çercevesinde 5 Nisan 2015 Pazar günü başkent Paris’in Türk mahallesi olarak tanımlanan Strasbourg Saint Denis semtinde bir Türk restaurantında buluştular. Fransa’daki CHP teşkilatlanması üzerine fikir alış verişinde bulunan üyelere, CHP Fransa Birliği Paris teşkilatı başkanı Hüseyin Çicek, gerek teşkilanlanma gerek ise seçim çalışmalarının son durumu hakkında buluşmaya gelenleri bilgilendirdi. CHP Fransa Birliği Başkanı Hüseyin Çicek, toplantıya katılan üyelere bilgilendirme babında yaptığı konuşmasında, teşkilat olarak bir yıl evvel yapılan açıklamada Fransa genelinde CHP’nin teşkilatlanmasına yönelik belirlenen süre içerisinde hedefe ulaşıldığını açıkladı.

Başkan Çicek, Başta Paris olmak üzere, Bordeaux, Nantes, Lyon,Marsilya teşkilatlarının faaliyette olduğunu ifade etti. Strazburg teşkilatının ise 11 Nisan 2015 tarihinde Ercan Karakaş ve Nejdet Saraç’ın katılımıyla 7 Haziran seçimleri öncesi faaliyete geçeceği müjdesini verdi. Zaman içerisinde Fransa’nın diğer kentlerinde de teşkilatlanılması için çalışmaların sürdüğünü belirten Hüseyin Çicek gelişmelerden memnun olduklarını söyledi. Türkiye’de 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Milletvekili seçimi için geçen yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi Milletvekili seçiminde de yurtdışında oy kullanılacağını ifade eden CHP Fransa Birliği Başkanı Çicek, Fransa’da başta Paris Başkonsolosluğu olmak üzere Lyon,Marsilya,Strazburg, Bordeaux ve Nantes Başkonsolosluklarında 8-31 Mayıs tarihleri arasında vatandaşlarımızın Cumartesi ve Pazar günleri d edahil olmak üzere Milletvekili seçimleri için oylarını gidip kullanabileceklerini, bununla birlikte CHP Fransa teşkilatı olarak sandık başınd agörev alacak sandık görevlilerinin de belirlendiğini ifade etti.

Türkiye’de CHP’nin Milletvekili adaylarını belirleme sistemini de ele aldığı konuşmasında çok yerinde bir karar olduğunu adayların demeokartik bir şekilde belirlenmesi Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışındaki seçmeni de son derece memnun etti dedi. Yemekli olarak düzenlenen seçim öncesi hazırlıkları bilgilendirme toplantısına katılan üyeler Çanakkale içinde aynalı çarşı ve Aldırma gönül aldırma türküsünü hep birlikte söyleyip seçimlere CHP Fransa Birliği olarak hazır olduklarını söylediler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

3 + 4 =