CHP FRANSA BİRLİĞİ LOKALİNDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI

436
24 Nisan 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Cumhuriyet Halk Partisi Fransa Birliği tarafından Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı gerçekleştirildi. 23 Nisan 2022 tarihinde CHP Fransa Birliği’nin Paris’teki Lokalinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı gerçekleştirildi.

CHP Fransa Birliği Lokalinde gerçekleştirilen programa, 23nisan Çocukların aileleriyle birlikte katıldığı etkinlikte; saygı duruşu ve milli marşların okunmasını takiben, Esin Aydın, Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlam ve önemini anlattı.

23 Nisan etkinliğinde Türkçe, Fransızca şiirler okuyan çocuklara, ailelerinin de okudukları şiirlerle 23 Nisan çocuk bayramı kutlama etkinliği şenlendi. Çoğunluğu Paris’te doğup büyüyen ve Paris’te yaşayan Türk çocukları, anne ve babalarının Türkiye’de 23 Nisan çocuk bayramı kutlamalarındaki aktiviteler olan yumurta taşıma ve çuval içinde yürüme yarışması yaptılar.

Geleneksel olarak makam koltuğuna oturma geleneği de gerçekleştirildi. Ama bir farkla CHP Fransa Birliği Başkanı Uğur Bayram Güven’in koltuğuna oturan 23 Nisan çocuklarının bazıları çocuklara daha fazla çikolata yeme hakkı tanınmasını isterken, bazıları dünyadaki savaşların son bulmasını ve savaşta yaralananlara yardım da bulunmak istediklerini ifade ederlerken, evsizlere ev bağışlanması yapardım diyen çocuklar vardı.

Çocuklarıya birlikte 23 Nisan Bayramı kutlama etkinliğine gelen anne ve babalar için, geriye dönüş olsa çocuk olarak ne isterdiniz soruları yöneltildi. Kimileri çocukluklarında elde edemediği ve içinde ukte kalan özlemlerini dile getirdiler ve hatta çocukluklarında kutladıkları 23 Nisan Bayramlarında okudukları şiirleri okuyup çocukluklarını yaşadılar adeta Çocukların gösterisi etkinliğe katılan davetlilerin beğenisini topladı.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

8 + 1 =