CHP FRANSA BİRLİĞİ TERÖRÜ KINADI ÖZGÜRLÜK ANITINA ÇİCEK KOYDU

2,016
15 Kasım 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris’te kanlı olayların ardından Fransızlar Paris’in sembolik alanı Cumhuriyet meydanı’ndaki Özgürlük anıtına kanlı saldırıda hayatını kaybeden kurbanların anısına çicek koyup mum yakmalar sürüyor. CHP (Cumhuriyet Halk Partisi Fransa Birliği teşkilatı da saldırıda hayatını kaybedenlerin anısına Özgürlük anıtına çicek koydu.

Kanlı saldırıda hayatını kaybedenlerin anısına Cumhuriyet meydanındaki Özgürlük anıtına çicek koyup mum yakan CHP Paris Birliği teşkilatı, çicek koymadan evvel kısa bir basın açıklaması yaptı. Heyet yaptığı basın açıklamasında Fransız halkına karşı yapılan kanlı saldırı olayını yapanları ve arkasındaki karanlık güçleri kınıyor ve lanetliyoruz. Biz Fransa’daki CHP’liler olarak, frnasız halkıyla dayanışma içerisinde olduğumuzu belirtir, kanlı saldırıda hayatını kaybedenlere tanrıdan rahmet gerid ekalan yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Bu kanlı saldırı olayı insanlığa yapılmış bir vahşet olduğunu düşünüyoruz. Terör’ün din dil ırk ayrımı yapmaksızın insanlığa karşı saldırıp can aldığını açıklayan CHP Paris Birliği Heyeti, sabırla hep birlikte terörün üstesindne gelmek için çalışanlara destek verilmesi gerektiğini söyledi, Bu tür saldırıların ırkçılığı ve ayrımcılığı körükliyeceğine dikkat çektiler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 9 = 17