CHP FRANSA BİRLİĞİ’NDE AŞURE İKRAMI

1,561
9 Ekim 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fransa Birliği Muharrem ayı dolayısıyla Paris’teki temsilciliği’nde misafirlere aşure ikram etti. CHP Fransa Birliği Başkanı Uğur Bayram Güven, Muharrem ayı dolayısıyla üyeleri ve Paris’teki vatandaşlar için düzenlenen sohbet toplantısına katılan davetlilere kısa hoş geldiniz konuşması yaptı ve, toplantıya davet edilen Paris Başkonsolosluğu’ndan Konsolos Şadiye Sezer’e davetlilere günün önemiyle ilgili konuşma yapmaK üzere sözü Konsolos Sezer’e bıraktı.
Konsolos Şadiye Sezer, günün önemi üzerine, yaptığı konuşmada, düzenlenen birlik ve beraberlik ve kardeşlik, dayanışma ve paylaşım güzel bir şey, aşure de bunun simgesi olarak çok önemli hepinize, hepimize kutlu olsun. Özellikle bu günümüzde, müslüman coğrafyasında ve ülkemizin etrafında birlik, beraberlik, barış ve huzura çok ihtiyaç duyduğumuz günlerde, böyle günlerin önemi daha da artıyor. Ayrıca biz yurtdışında yaşayan Türk toplumu olarak, yurtdışında yaşayan vatandaşlar olarak, bizde sizinle beraber yurtdışında yaşayan vatandaşlar grubundayız aslında, görevimiz gereği, ama bizde ülkemizden uzakta yaşıyoruz.”diyen Konsolos Sezer sözlerini şöyle sürdürdü;
Ülkemizden uzakta yaşarken böyle günlerde bir araya gelmek için bir vesile oluyor. Böyle günler bizim birlik ve beraberlik, dayanışma ruhumuzu pekiştirmekte önemli bir araç oluyor. Neye inanırsak inanalım, hangi görüşte olursak olalım, kökenlerimiz birbirinden çok farklı olsun, ama barışa hepimizin çok ihtiyacı var. Özellikle yurtdışındaki Türk toplumu olarak birlik, beraberlik içinde olmaya çok fazla ihtiyacımız var. Ben bugünün öneminin hepimiz farkında olarak hepimize kutlu olsun diyorum ve hayırlı uğurlu olmasını diliyorum “şeklinde konuştu.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

32 + = 35