CHP MİLLETVEKİLLERİ PARİS’TE TÜRK ESNAF VE DERNEK ZİYARETİ

2,253
18 Ekim 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

CHP İstanbul Müslüm Sarı ile Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Paris’te Türk esnafları ve Türk sivil toplum örgütlerini dolaştılar. CHP Milletvekilleri, esnaf ve vatandaşlarla yaptıkları görüşmede 1 Kasım seçimlerinin Türkiye’nin dönüm noktası olacağını söylediler.1 Kasım’da yapılacak genel seçimler için çalışmalara Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında Türk vatandaşlarının yaşadıkları ülkelere gelip buralarda vatandaşların sorunlarını dinleyip, kendi partilerinin Türkiye’de ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için ileriye dönük plan ve projelerini anlatılar.

Başkent Paris’in Banliyösü Villiers-Le-Bel’deki esnafları ziyaret ettiler. Esnafın oldukça sıcak karşıladığı CHP İstanbul ve Bursa Milletvekilleri, 1 Kasım seçimleri için destek istediler. Esnafla sohbet eden Milletvekilleri Müslüm Sarı ile Orhan Sarıbal, esnaf ve vatandaşı kırmayarak birlikte hatıra fotoğraf çektirdidiler. Türkiye’de üretilen çeşitli marka kadın ve erkek kıyafetleri satan Butik Jacques’in satış mağazasını ziyaret eden CHP Milletvekilleri, Mağaza sahibi 20 yıl evvel Türkiye’den gelen Keldani vatandaşlarımızdan Jaques Olivier ve yine Paris’teki Keldani camiasının önde gelen din adamlarından Papaz Michael Dumand ile Türkiye’nin son yıllardaki siyasi ve ekonomi durumu üzerine sohbet ettiler.

CHP Milletvekilleri Sarı ile Sarıbal, aynı semtte Maraşlı bir vatandaşımız ait olan, Havana kıraathanesinde İş adamı Jacques Olivier ve keldani Camiası’ndan din adamı Michael Dumand ve CHP’li Milletvekilleriyle Paris esnafını ve sivil toplum örgütlerini dolaşan CHP Fransa Birliği tamsilcileriyle öğle yemeğini birlikte yediler. Daha sonra Goussainville’deki Türk toplumuna ait Goussainville Ulu Cami cemaatini ziyaret ettiler. CHP Milletvekillerini Ulu Cami Dernek başkanı Mustafa Çelebi ile Din görevlisi İlhan Sarıkülçe ve dernek yönetimi karşıladı.

CHP Milletvekilleri’nin Ulu Camii’yi Ziyareti esnasında, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Paris’te bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Ordu büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Av.Ahmet Çoruh, OSKİ Yönetim Kurulu üyeleri Mahmut Ali Akkiraz ve Arif Gündüz. İş Adamları Erol. Aslan ve Ordu büyükşehir belediye. Meclis Gurup Bsşkanvekili ve Şehir imar komisyonu üyesi. Salih Çelebi, Milletvekilleriyle birlikte aynı masa etrafında Ulu Camii derneği ve camaati hakkında bilgi edinme toplantıısnda hazır bulundular. Paris’teki temaslarını tamamlayan CHP Milletvekilleri, Fransa’nın diğer kentlerinde yaşayan Türk esnaf ve sivil toplum örgütleri ile vatandaşlarımızla görüşmek üzere bölgelere haraket ettiler.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

+ 7 = 17