CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ PEKŞEN,PARİS’TE VATANDAŞLARLA

1,153
30 Aralık 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

CHP Trabzon Milletvekili avukat Haluk Pekşen, Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan 696 sayılı yasanın iptali için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) girişimde bulunmak üzere geldiği Fransa’da CHP Fransa Birliği Paris Teşkilatında, sohbet ortamında üye ve vatandaşlarla hitap etti. CHP Milletvekili Pekşen, Türkiye’deki son günlerdeki gündem başta olmak üzere, mensubu bulundağı CHP konusunda da samimi olarak öz eleştiride bulundu.
Türkiye’deki şuan ki iktidarın Arjantin’de Carlos Menem, iktidarı dönemine benzeten Milletvekili Pekşen, Nasıl Arjantin’te kredi kartıyla halk borçlandırıldıysa, Türkiye’de şimdi aynı benzeri uygulanıyor mevcut iktidar döneminde “ dedi. AKP iktidarı öncesi, Türkiye’nin Kredi kartı kullanma konusunda uzun yıllar direndiğini belirttiği konuşmasında, Türkiye, biz devlet olarak borçlanabiliriz, ama vatandaşın borçlanmasını kabullenemeyiz diyen o zaman ki iktidarlar Kabul etmediler. Ama AKP iktidarı bunu Kabul etti ve Türkiye’nin yarısı kredi kartı borcu altında olduğunu söyledi.
CHP Milletvekili Pekşen, Terör örgütü FETO konusuna da değinen Pekşen, FETÖ terör örgütünün siyasi kolunun AKP olduğunu belirtti ve FETO örgütünün Devlet kademelerine yerleşmesine en fazla göz yumanın Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ekibi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bunu son zamanda fark edip FETO terör örgütüne karşı mücadele başlattığını ifade etti. Türkiye’de halkın giderek yoksullaştığını anlatan CHP Trabzon Milletvekili Pekşen, AKP üç şeyde başarılı olduğunu kaydetti. Bunların da Yoksulluk, Yolsuzluk ve Türkiye’yi yasaklar ülkesi konumuna getirdiğini söyledi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

9 + 1 =