ÇOCUK TİYATROSUNDA İZLEYEN ÇOCUKLARI MUTLU EDEN MÜZİKAL

524
20 Kasım 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’te Müzikal Çocuk Oyun ; İngiliz yazar ve senarist, Roald Dahl’ın yazdığı Türk yönetmen Tolgay Pekin’in Sözlerini ve sahne uygulamasını yaptığı, Müziği Elif Bleda tarafından hazırlanan “Çocuk Müzikali Oyunu “ büyük beğeni topladı.
Eutrot müzikal gösterisi Roald Dahl’ın esio trot’undan Tolgay Pekin, sözlerini ve sahne uyarlamasıyla yönetmenliğini yaptığı oyunun müziklerini Elif Bleda hazırladı. Yönetmen yardımcılığını Daivika Elouard yaparken, Oyuncular: Charlotte Jouanneteau, Emilie Sestier, Noé, Kostümler: Bastien Forestier Kuklalar: Mathilde Louarn, Marianne Deshayes’in marifetli elleriydi.
Eutrot Şarkılar, çiçekler, sihirli formüller, bir kaplumbağa avcısı ve bir çok kaplumbağa… Bunlar mutlu son için yeterli olacak mıydı? Amatör bir çiçekçi olan Bay Toupie, yalnızca kaplumbağası Alf için yaşayan ve Alf’ın bir an önce büyümesini isteyen komşusu Bayan Sylvestre’ye delicesine aşık olur.
M.Toupie ise komşusunu çaya davet etmek ister ama o asla cesaret edemez. Bayan Sylvester’ın kalbine açılacak kapının anahtarının Alf olması mümkün mü? Bay Toupie, ortak bir proje etrafında bir araya gelen iki karakterimiz olan Alf’ı büyütmek için Bayan Sylvestre’ye yardım edebilmek için her yolu denerdi.
Başta elbette çocuklar,gençler ve yaşlılar çok memnun ve hiç şüphe yok: bu küçük güzellik mücevheri kaplumbağa çok yol kat edecek. Özellikle genç izleyiciler için bir teklifle ikna edilmesi bazen zor olan ebeveynler için bir ziyafet. Esere verilen üslup oldukça yerinde olup genç izleyicilere sadelik ve dürüstlükle aşılama hitabeti vermekte bir oyun.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

8 + 2 =