CUMHURİYET HALK PARTİSİ PARİS BİRLİĞİ (CHP) KURULUŞUNUN 97. YILINI KUTLADI.

526
14 Eylül 2020 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kuruluşunun, 97. kuruluş yıl dönümünü Türkiye’de olduğu gibi yurtdışındaki temsilciliklerinde de kutlandı.CHP Fransa Birliği, CHP, kuruluş yıl dönümü kutlama etkinliğini Paris’teki Merkezi’nde üyeleriyle bir arada kutladılar. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde kurulan CHP, bu yılki kutlamalarını COVID-19 salgını nedeniyle maske takarak ve sosyal mesafeye uygun bir şekilde kutladı.

CHP Fransa Birliği lokalinde kutlanan 97. Kuruluş yıl dönümü kutlaması, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve diğer CHP’nin kurucularının anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve arkasından hep birlikte Milli Marşımız İstiklal Marşı okundu.

Düzenlenen kutlama proğramı gereği, CHP Fransa Birliği ‘nin yöneticilerinden bazı görevliler, CHP’nin kuruluşu ve ilkeleri üzerine konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından, özel olarak hazırlanan yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu. CHP Franasa Birliği Başkanı Uğur Bayram Güven, Covid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafeyi koruma düşüncesiyle, kendi aramızda ve az sayıda üyelerimizle birlikte yapmak zorunda kaldıklanını “söyledi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.