ELYSEE SARAYI’NA BİR YIL EKMEĞİ TUNUS ASILLI FIRINCI VERECEK

394
3 Ekim 2021 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Paris’in en iyi baget ekmeği ödülünü Tunus asıllı fırıncı Makram Akrout kazandı. Fransa’nın başkenti Paris’te geleneksel olarak her yıl düzenlenen ekmek bayramı festivali’nde en iyi baget ekmeği yapan Tunus asıllı Makram Akrout kazandı. Bir yıl boyunca Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee ekmeği Tunuslu fırıncıdan alacak.

Paris Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumartesi günü Notre Dame Katedrali önünde düzenlenen ekmek festivalı etkinliğine, en iyi baget ekmeği yapan kişi olarak belirlenmesine rağmen, Sosyal medya üzerinden Fransız aşırı sağı ve ırkçı yanlılarınca, Tunuslu fırıncıyı “İslamcılık “yaptığı suçlamasında bulunmaları üzerine festivale Makram Akrout katılmadı.

Paris Fırıncılar Sendikası konuyla ilgili olarak bilgisine başvurduğu Tunus asıllı fırıncı Makram Akrout, Facebook hesabının hacklendiğini ve bu konuda suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Makram Akrout hakkında ortaya atılan iddiaları reddettiği öğrenildi.

Fırıncılığı ve baget yapmasını fırıncı olan babasından öğrenen Makram Akrout Paris’in 12’nci semtinde « Les Boulangers de Reuilly » adıyla kendi fırınını işletiyor. 19 yıldan fırın ustası olarak çalışan Paris’in en iyi baget ekmeği ödülünü kazanan Makram Akrout, aşırı sağcı gruplar tarafından « İslamcılık » yapmakla suçlanmıştı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen en iyi baget ödülünü kazandığı için Elysee Sarayı’na bir yıl boyunca ekmek verme hakkını da kazanan Akrout tüm iddiaları reddetti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı Elysee bir yıl süresince ekmek ihtiyacını Tunuslu Fırıncıdan karşılayacak.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

30 + = 37