FRANSA ALEVİ FEDERASYONU (FUAF) PARİS CUMHURİYET ANITINA KARANFİL BIRAKTI

1,758
25 Kasım 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya’nın başkanlığında bir heyet 13 Kasım 2015 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te kanlı terör kanlı saldırılarında hayatını kaybedenlerin anısına Republique meydanı’ndaki özgürlük anıtına karanfil bıraktılar. FUAF Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya, terör saldırısında hayatını kaybedenlerin anısına karanfiller bırakımasının ardından basın açıklaması yaptı:

” Bugün Paris’te kalbimizin yarısının daha yaralandığını hissediyoruz. Paris’te kaybediilen canların anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralı olanlara da acil şifalar diliyoruz. Biz bu acıları yaşadık, bire bir tanığıyız, biz bu acılara Dersim’den Maraş’tan Çorum’dan Suruç’tan ve Ankara’dan tanığız. Bu acıların bir daha yaşanmaması için bugün Paris’te Cumhuriyet Meydanı’ndayız. Karanfillerimizi bir daha bu acılar yaşanmasın diye bıraktık. Bütün İnsanlığın evrensel değerlerine yönelik bir saldırı olarak algılıyoruz.

Paris katliamını ve bu acıların yaşanmamasını için herkesi sağ duyuya davet ediyoruz. Herkesin acısını paylaşmak çok önemli bir insani erdemdir. Dolayısıyla bizde tıp ki Kenya’da Mısır’da Ankara’da Suruç’ta Dersim’de Maraş’ta ve Paris’teki bütün acıları acımız olarak kabul ediyoruz. Bir kez daha bu acıları bizlere yaşatanlara lanet ediyoruz. Umarım kazanan mazlum halklar olur. Barıştan yana tavrımız sonuna kadar devam edecek. Bizi korkutmak istiyorlar, umudumuzu kırmak istiyorlar. Ama asla umutsuz olmuyacağız. Umudun demokrasinin cesaretin temsilcileri olarak Paris’ten herkese haykırıyoruz sizden korkmuyoruz. Yaşam alanlarımızı size bırakmıyacağız inadına mücadele edeceğiz.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

23 + = 29