FRANSA CHP BİRLİĞİ ÜYELERİ YIL SONU YEMEĞİNDE BULUŞTU

348
30 Aralık 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

CHP Fransa Birliği üyeleri ve dostları yıl sonu yemeğinde buluştular. Fransa’nın başkenti Paris’te 2013 yılında kurulan CHP Fransa Birliği, Fransa Genelinde teşkilatlanma çalışmaları çerçevesinde yürüttüğü faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’deki CHP Genel Merkezi’nin çalışmaları doğrultusunda çalışmak ve onun içte ve dışta programını gerçekleştirmesine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli konferans ve benzeri etkinlikler düzenleyen CHP Fransa Birliği, Birlik Genel Merkezi’nde üyelerine ve dostlarına yıl sonu yemeği verdi.

CHP Fransa Birliği Başkanı Uğur Bayram Güven, Yıl sonu yemeğinde, gerek Türkiye’de gerek Fransa’daki çalışmalarına yönelik bir yılın değerlendirilmesi yaptı. CHP Fransa Birliği’nin değerli üyeleri, değerli misafirler Geleneksel yıl sonu yemeğimize hoş geldiniz şeref verdiniz. Yönetimiyle, üyeleriyle Ülkemiz ve Birliğimiz adına yapmaya çalıştığımız hizmetlilerimizle bir bütün halinde yoğun ve yorucu bir yılın daha sonuna geldik. Bu süreçte emek sarfeden tüm yönetimdeki arkadaş ve üyelerimize teşekkür ederim. Şeklinde bir konuşma yapan CHP Franas Birliği Başkanı Güven, sözlerini şöyle sürdürdü.

Malumunuz, Türkiye’de CHP olarak üç büyük kentin belediye başkanlığını CHP kazandı, bunların kazanılmasında, sizlerin ve yakınlarınızın katkısının olduğunun bilincindeyiz. Türkiye ve Fransa’dakı bir yıllık çalışma süresini sizlere Birliğin Genel Sekreteri Mehmetali Göztepe anlatacak. Kürsüye gelen Genel Sekreter Göztepe, özetle şunları ifade etti. Türkiye’de üç büyük kentte belediye başkanlığını kazanmamızı sizler de yakından takip ettiniz. Kazanılan İstanbul Belediye Başkanlığı iptal edilmesine rağmen, yenilenen seçimle CHP tekrar kazandı.

Ülkemizdeki gündeme yetişmek mümkün değil, hergün bir yeni gündem oluşuyor. Suriye’ye sınır ötesi harekatı ve arkasından Türkiye-ABD ilişkileri derken, Kanal İstanbul projesi tartışıla dursun Libya’ya asker gönderme gibi her gün yeni bir olay gündemi oluşturuyor. Bunları sizler de yakınen takip ediyorsunuz, ülkemizdeki işsizlik ve ekonomik durum ortada, dediğim gibi hergün başka bir gündem oluşturularak zaman kazanıyor iktidar. İş yapma yerine ülke sorunlarını çözme yerine yeni yeni gündemlerle seçime kadar süresini doldurmanın yolunu iş yapma yerine gündem oluşturuyor « dedi.

Bu açıklamaların ardından, yemeğe katılan bazı üyeler, gelecek yıl için yapılacak olan çalışmalarla ilgili düşünce ve temennilerini dile getirdiler. Hazırlanan akşam yemekli proğram gereği, Gökçen Eldem ve Cavit Altınkaya’nın birlikte çalıp söylediği türkülerle eşlik edip coşan yemeğe katılan üye ve misafirler ortamın havasına kapılıp kendilerini piste atıp bir güzel oynadılar. Olumlu ve olumsuz yanlarını bir kenara bırakan davetliler, 2019 yılını coşkuyla uğurladılar.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.