FRANSA CHP BİRLİĞİ YENİ LOKALİNDE ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU

2,312
12 Aralık 2016 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa CHP Birliği üyeleri Paris’te yeni açılan temsilcilik lokalinde üyeleriyle sabah kahvaltısında buluştu. 3. Yol evvel 9. Mayıs 2013 – tarihinde kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Fransa Birliği, başkent Paris’dışında Fransa’nın belli başlı büyük kentlerinde teşkilatlanma işlemlerini tamamladı. Uzun süredir Başkent Paris’te temsilçilik için local arayan CHP Fransa Birliği, sonunda Paris’in 11. Bölgesinde yeni Lokaline kavuştu. Lokalin açılışınde Paris ve çevresindeki üyelerine sabah kahvaltısı veren teşkilat, aynı zamanda aynı gün üye olmak isteyen vatandaşlarıi üye olarak kaydını yaptı.
CHP Fransa Birliği Başkanı Uğur Bayram Güven, Birliğin yeni lokalinin açılışı dolayısıyla sabah kahvaltısında buluşan üyelere kısa bir konuşma yaptı ve herkese yeni lokalimize hoş geldiniz “dedi. Başkan Güven, “ Bugün burda bulunan CHP üyesi ve bize sempatisi olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün ki burda bulunmamızın amacını biliyorsunuz, sadece bir tanışma toplantısıydı. Biz Burdaki Paris Konsolosluğumuza toplantımızla ilgili bilgi verdik, bizleri onure ederlerse diye Sayın Konsolos Müslüm Aygün bey burdalar, bunun yanı sıra Marsilya CHP Birlik başkanı ile CHP Lyon Birlik Başkanları aramızda bulunuyor. Çok çok teşekkür ediyorum.
Bugün malumunuz üzücü bir olay vardı İstanbul’da hayatın kaybedenlerin sayısını kesin olarak bilemiyoruz. Tek bilinen korkunç bir facia olduğunı biliroruz, bunun anlamıyla da çok üzüntülüyüz. Bunun için hepinizi bir dakikalık şehitlerimiz için saygı duruşuna davet ediyorum “ . dedi. Birlik Başkanı Uğur Güven, davetleler arasında bulunan Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğu’ndan Konsolos Müslüm Aygün beye söz verdi.
Konsolos Aygün, “ Cumhuriyet Halk Partisi Fransa Birliği’nin organize etmiş olduğulığı’nın organize etmiş olduğu sabah kahvaltısı vesilesiyle bugün sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Çok güzel bir durum bir araya geldiniz bizleri de davet ettiler. Çok teşekkür ederim Uğur beye, Birlik başkanı Uğur beyin de söylediği gibi karanlık güçler, o karanlık yüzlerini bir kere daha dünyanın çoğu yerinde olduğu gibi İstanbul’da bir kez daha gösterdi şuanki bize olaşin bilgilere göre 30 polis 8 sivil vatandaşımız olmak üzere 38 şehidimiz var, 200 yakın da maalesef yaralı vatandaşımız var. bunların içerisinde ağır yaralı vatandaşlarımız da var. Malum terörün amacı, bunun gibi kahvaltılar düzenlenmesin, insanlar maça konserlere gitmesin insanlar evlerinden çıkmasın. Biz bunların inadına biz bunları yapacağız, geleceğiz buna benzer organizasyonlar düzenleyeceğiz ve maçlara, konserlere, kahvaltılara her yere gideceğiz..
Ulu önder Atatürk’ün iyaret ettiği gibi ülkemiz tek tek Türkiyemiz var, ülkemisi muassır medeniyet seviyesinni de üzerine çıkarmak için azimle hep beraber birlikte çalışacağız. Hepimiz biliyorum, Milil marşımızın ilk kelimesi nedir korkma hiç bir zaman korkmayacağız hiç bir terör faliyetleri terör odakları bizim bu gücümüzden hiç bir şey eksiltmeyecek biz hep beraber yalnız birlik olacağız . Türk diasporası olarak yurtdıyşında birlikte hareket edeceğiz . Düşüncemiz fikrimiz oyumuz rengimiz ırkımız mezhepimiz ne olursa olsun hep birlikte tek yürek olarak mücadele edeceğiz ve bu karanlık güçlerin odakların üstesinden gelmeyi başaracağım ben buna inanıyorum “dedi.
Davetller arasında bulunan CHP Lyon Birliği başkanı ile Marsilya CHP Birliği Başkanı ve CHP Fransa Birliği kurucusu ve onursal başkanı Hüseyin Çicek ve CHP Fransa Birliği 2.başkan Hasan Acar, günün önümine yönelik ve çalışmalarıyla ilgili birer konuşma yaptılar.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.