FRANSA DİTİB: BAŞKONSOLUS KADIOĞLU’NUN VEDA YEMEĞİ VERDİ

1,661
4 Şubat 2017 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Türkiye’nin Paris Başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu’nun Paris’teki görev süresinin dolması üzerine, Paris Başkonsulosluğu çevresinde faaliyet gösteren Türk Sivil Toplum Örgütleri, Başkonsolus Kadıoğlu, için veda yemekleri düzenlediler. Fransa DİTİB Merkezi’de veda yemeği düzenleyen kuruluşlar arasındaydı.Veda yemeğine ev sahipliği yapan DİTİB Merkezi, yöneticileri ile Din Hizmetleri Müşavir vekili Dr.Hamurcu, Başkonsolos ve eşi için düzenlenen veda yemeğiyle ilgili kısa birer konuşma yapıp davetlilere hoş geldiniz dediler.
Fransa DİTİB Türkiye’nin Paris başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu’na veda yemeği verd.Başkonsolos Kadıoğlu’nun Paris’teki görevinin sona ermesi nedeniyle düzenlenen veda yemeğine Paris vey akın çevresindeki Türk Sivil Toplum örgütü başkan ve yöneticilerinin de davet edildiği akşam yemeğine katılanların Başkonsolos Kadıoğlu ve eşi için yaptıkları duygusal ve anlamlı konuşmalar geceye damga vurdu.
Başkonsolos Kadıoğlu ve eşi Deniz Kadıoğlu, yaptıkları teşekkür konuşmalarında “Fransa’daki Türkleri temsil eden çeşitli dernek temsilcileriyle çok güzel bir ortamda çalışma imkanı bulduklarını söyleyen kadıoğlu çifti, imkanlar dahilinde sizlerle birlikte olup çalışmalarınıza destek vermeye çalıştık, Paris’te iki kez sizlerle yolumuz kesişti, bu ikisinde de, sizzler bizi yalnız bırakmadınız , biz de sizleri yalnız bırakmamaya çalıştık” dediler.
Fransa DİTİB’in Bagnolet’deki Merkezi’nde gerçekleşen veda yemeğine katılan sivil toplum örgütü temsilcilerinden bazıları söz alarak, Başkonsolos Kadıoğlu ve ekibiyle yaptıkları çalışmaları anlatıp kendilerinden övgüyle söz ettiler.
Sivil Toplum kuruluşları temsilcileri görev süresi boyunca gösterdigi gayret özveri ve çaba nedeniyle Başkonsolos İhsan Emre Kadıoğlu’na Başta Fransa DİTİB teşkilatı olmak üzere bazı kuruluşlar teşekkür edip plaket verdiler ve yeni yeni görev yerinde başarı temennisinde bulundular.
Başkonsolos Kadıoğlu, veda konuşmasında görev sürecince sivil toplum kuruluşları derneklerle çok iyi bir çalışma ortamında birlikteliklere ve faydalı ve güzel projelere imza attıklarını söyledi. Görev süresi süresince her kesimle diyalog içinde olmak icin gereken çabayı gösterdiklerini ifade eden Kadıoğlu, Hepsiyle de belirli noktalarda ortak konularda iş birliği yapıp buradaki insanımızın bir adım daha ileri gitmesi için gayret gösterdiğimizi düşünüyorum.” Dedi. Kadıoğlu ‘Sağlıcakla kalın, hakkınızı helal edin’ dedi.
Başkonsolos ve eşinin onuruna verilen veda yemeğine, Konsolos Müslüm Aygün, Eğitim Müşaviri Ziya Yediyıldız,Paris Anadolu Kültür Merkezi başkanı Dr. Fıtrat Demir Onger ile Paris’te bulunan Prof. Dr. Abdullah Öztürk, veda yemeğine katılanlar arasındaydı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

3 + 3 =