FRANSA TÜRK FEDERASYON PARİS’TE İFTAR YEMEĞİ VERDİ

774
12 Nisan 2022 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa Türk Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilen, Ramazan ayı iftar yemeği, başkent Paris’in Mitry-Mory Banliyösündeki Elysee Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

İftar yemeğine Türkiye Cumhuriyeti Paris Başkonsolosluğu’ndan Muavin Konsolos Taner Buzol, Fransa Türk Federasyonu Genel Başkanı Orhan İlhan ve yöneticiler hazır bulunduğu iftar yemeğine, Fransa’nın diğer şehirlerinde bulunan Ülkücü teşkilatların temsilcileri ve Paris’teki bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri aileleriyle katıldılar.

Fransa Türk Federasyonu Başkanı Orhan İlhan ” yaşadığımız ülkede inancımızı, kültürümüzü, kimliğimizi asimile olmadan yaşamak gayesindeyiz. Fransa Türk Federasyon olarak her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak iftar yemeği düzenliyoruz. Bu vesile ile mübarek Ramazan ayınızı bir kez daha kutlar,hayırlara vesile olmasını dilerim” diyerek davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Fransa Türk Federasyon tarafından düzenlenen iftar yemeğine gelen davetlilerin doldurduğu Elysee düğün salonunu tarihi bir güne daha ev sahipliği yaparken, Federasyon başkanı Orhan İlhan’ın konuşmasının ardından okunan Ezan-ı Şerif ile birlikte iftar yapıldı.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

1 + 5 =