FRANSA-TÜRKİYE FUTBOL KARŞILAŞMASINA TÜRKİYE COŞKUSU

573
15 Ekim 2019 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

FRANSA-TÜRKİYE FUTBOL KARŞILAŞMASINA TÜRKİYE COŞKUSU

Parsi’te oynanan Türkiye Fransa Euro 2020 karşılaşmasını izlemeye Avrupa’nın bir çok ülkesinden gelen Türkiye taraftarları, maç başlamadan 5 saat evvel geldikleri maçın oynanacağı Stade De France çevresinde, ellerinde Türk bayraklarıyla tur atıp, futbolun aryrışımcı değil birleşterici olduğu mesajıın verdiler.

Stadyumun karşısında bulunan bir restaurant sık sık Tarkan şarkısı çalarak izleyicileri kendi mekanına çekmenin yolunu ararken, mekanın önüne toplanan Türk taraftarları çalınan müzik eşliğinde halaylar çekip erik dalı gibi oyunlar oynayıp maça böyle konsantre oldular.

Fransız siyasilerin, maçın iptal edilmesi için büyük gayret sarfettiği karşalışma sırasında, Fransa Milli Marşının ıslıklanmasından çekinen Fransız siyasilerin tüm endişeliri boşa çıktı, Fransı Milli Marşı okununca tüm Türk seyirciler Fransız seyirciler gibi çalınan marşı alkışladılar. Karşılaşma süresince her ahngi bir olay çıkmadan karşılaşmanın 1-1 berabere kalması da bazı Fransız siyasilerin belkeltinisi boşa çıkardı.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

3 + 6 =