FRANSA’DA OY SANDIKLARI KAPANDI. OYLAR TÜRKİYE’YE GÖNDERİLDİ

406
25 Mayıs 2023 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’da kullanılan 2’nci tur oylar Türkiye’ye gönderilmek üzere yola çıktı. Türkiye’de 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu için Fransa’da verilen oylar torbalara konularak Türkiye’ye gönderilmek üzere yola çıktı. Fransa’da 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu için sandıklar kapandı. Paris Başkonsolosluğu’nda seçmenler seçimin son gününde uzun kuyruklar oluşturarak oy verdi.

Oy verme işlemlerinin sona ermesinin ardından sandık görevlileri hatıra fotoğrafları çektirerek “Türkiye” sloganları attı. Daha sonra zarflar parti temsilcileri ve müşahitlerin gözetiminde diplomatik torbalara konularak mühürlendi. Güvenli odalara konulan mühürlenmiş torbalar daha sonra Türkiye’ye gönderilmek üzere yola çıktı.

Türkiye’nin Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe sandık başında görev alan parti temsilcileri ve müşahitlere gösterdikleri çabadan ötürü teşekkür ederek, ‘Seçimlerin başlayıp ve tamamlandığı 18 günün sonundayız. Bugün burada çok şükür gayet güzel bir şekilde tamamladık. Sizlerin sayesinde hep beraber ortak güzel bir mesai yaptık, bu uyumlu güven ortamında yaptığımız çalışmalar sonucunda bu akşam da nihayete vardık yarın da torbalarımızı Türkiye’ye ulaştırmak üzere yola çıkacağız ondan sonra emanetlerimizi teslim edeceğiz’

‘İçtenlikle bu güzel, uyumlu ve özgüvenli fedakarca yaptığınız çalışmalar için hepinizden tekrar teşekkür ederim. İki turlu seçimin sonuna geldik. Bu akşam sandıkları kapattık. Katılım oranında birinci turun üzerine çıktık fakat onunda ötesinde bu iki tur boyunca çalışan tüm görevliler parti temsilcileri, görev alan herkes çok özveri ile fedakarlık ile görev yaptılar bu anlamda hakikaten güzel bir örnek teşkil ettiler’ dedi.

Kategori Tag

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.

3 + 4 =