FRANSA’DA OY VERME İŞLEMLERİ SÜRÜYOR. BÜYÜKELÇİ AKİL OYUNU KULLANDI

1,677
9 Ekim 2015 tarihinde Tansu Sarıtaylı tarafından eklendi

Fransa’nın başkenti Paris ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşları 1 Kasım Genel Milletvekili seçimi için Konsolosluklarda oylarını kullanıyorlar. Paris’te yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye’deki 26. Dönem genel erken seçimleri için 8 Ekim 2015 tarihinden itibaren sandık başına giderek oy kullanmaya başladılar. Yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşları Türkiye genel seçimleri için 08 Ekim ile 25 Ekim 2015 Tarihleri arasında bağlı bulundukları konsolosluklara giderek saat 10.00 ile 19.00 Avrupa Saati arasında oylarını kullanabiliyorlar.

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, oy verme işlemlerinin ikinci günü Paris Başkonsolosluğu’na gelerek oyunu kullandı. Büyükelçi Akil, Oy kullanma alanında bulunan oy kullanılan sandık başındaki görevli sandık kurulu üyeleri ile çeşitli partilerin müşahitleri görev yaptıkları sandık başında ziyaret etti . Görevliler ve oy kullanmaya gelen vatandaşlarla kısa süre sohbet etti. Paris Başkonsolosluğu’ndaki oy kullanma alından ayrılarken Oy kullanma işlemleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Büyükelçi Akil“ Bu üçüncü seçim düzenleyişimiz yurtdışında. Bildiğiniz gibi daha once Cumhurbaşkanlığı seçimleri oldu. 7 Haziran’daki Milletvekili seçimleri oldu. Her seferinde tabi ki organizasyon biraz daha iyi oluyor. Vatandaşlara verdiğimiz hizmet biraz daha iyi oluyor. Bu sefer de memnuniyetle oy verme işleminin gayet iyi şartlar altında vatandaşlarımızın gayet rahat edebileceği bir ortamda ve güvenli bir şekilde verildiğini gördüm. Bu tabii ülkemiz açısındna çok önemli, vatandaşlarımızın kolaylıkla sandıklara ulaşıp oylarını kullanabilmeleri, bu bakımdan burdaki organizasyonu gayet iyi buldum. Fransa’nın diğer yerlerindeki Başkonsolosluklarımızla da görüştüm oralarda da seçim gayet iyi bir şekilde huzur ve barış içinde devam ediyor. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Kategori

Yorumunuzu Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacak.